Akú podlahovú krytinu zvoliť do obývačky?

Akú podlahovú krytinu zvoliť do obývačky?

Obývačka je prezentačnou miestnosťou každej domácností.

31.10.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Práve do nej vodíte všetkých svojich hostí. Aj preto je jej dušou. V prípade, že premýšľate nad vhodnou podlahovou krytinou, mali by ste zvážiť nielen praktické aspekty, ale tiež svoje estetické požiadavky.

 

Aké podlahové krytiny do obývačky sú najobľúbenejšie?

 

Takmer 73 % domácností volí klasické drevené podlahy a parkety. Hoci ide o najdrahší variant, podlahy z tvrdého dreva sú nadčasové, dizajnové a elegantné.

 

Na druhom mieste sa drží meraný koberec. Koberce nájdete na poprednej priečke aj vďaka širokej škále dizajnov a materiálov dostupných na trhu. Môžete si vyberať z extravagantných aj striedmych farieb, z abstraktných či geometrických vzorov. Medze vám kladie iba vaša vlastná fantázia a peňaženka.

 

Medzi krytinami do obývačky nájdete aj vinylové a laminátové podlahy, po ktorých domácností siahajú najmä kvôli nízkej cene. Obe podlahové krytiny nájdete v rôznych dekoroch dreva, dlažby, kameňa a dopasujete ich tak k akémukoľvek interiérovému štýlu.

 

Myslite prakticky

 

V prvom rade by ste mali siahnuť po podlahovej krytine, ktorá vám sľúbi dlhú životnosť a odolnosť. Vo všeobecnosti sa laminátové podlahy radia medzi odolnejšie. Čo sa týka drevených podláh, tie sú zas renovovateľné - viete ich prebrúsiť, nalakovať a vrátiť do pôvodného stavu. Aj preto vám pokojne vydržia aj niekoľko generácií.

 

Obývačka je miestnosť s vysokou prevádzkou, a bude si teda  vyžadovať viac upratovania a údržby ako napríklad spálňa. Ak sa rozhodenete pre koberec, voľte radšej typ s kratším vlasom, ktorý nie je tak komplikované povysávať a vyčistiť od prípadných škvŕn.

 

V neposlednom rade je tiež dôležitá cena. Z hľadiska nákladov sa laminátové podlahy radia medzi tie najlacnejšie. V približne rovnakej cenovej kategórii sa pohybujú aj vinylové podlahy. Cena za meraný koberec môže byť o čosi vyššia, záleží však na type materiálu, pre ktorý sa rozhodnete. A najdrahšia je, ako inak, drevená podlaha.

 

Nech sa už rozhodenete akokoľvek, voľte podlahovú krytinu, s ktorou budete spokojní ešte po mnoho rokov.

Hodnotenie

Akú podlahovú krytinu zvoliť do obývačky?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma