Aké profesie sú najlepšie platené

Aké profesie sú najlepšie platené

Ľudia si vysnívajú prácu a držia sa plánov celý život. Iní dokážu zistiť aj dávno po študentských časoch, že ich práca nenapĺňa.

03.03.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Necítia uspokojenie len po obsahovej stránke ale aj z finančného hľadiska. Niekedy je ale možné spojiť príjemné s užitočným a venovať sa odboru, ktorý vás baví a súčasne si viete dovoliť viac. Veď posúďte sami podľa nášho prehľadu top 10 najlepšie platených profesií.

 

1. Informačné služby

Informačné technológie hýbu svetom a menia nás zo dňa na deň. To, čo bolo včera novinkou dnes už môže byť prepadákom. Do tejto sféry je potrebné neustále naberať nových pracovníkov. Preto okrem výhody výborného uplatnenia získate aj príjemný mesačný plat 1 923 eur.

 

2. Finančníctvo

Ak je niečo okrem technológií v centre záujmu celého sveta, tak je to práve finančníctvo. Ľudia pracujúci v oblasti finančných služieb, konkrétne ako sprostredkovatelia, poradcovia či agenti, môžu mesačne zarobiť v priemere 1 842 eur. V poisťovníctve je priemerná mzda o 300 eur nižšia. Stále sa však radí na prvé priečky v najlepšie platených profesiách.

 

3.  Prieskum trhu a reklama

1 646 eur. To je priemerný mesačný zárobok pracovníka v oblasti reklamy. Či tomu veríš alebo nie, prieskum trhu je dnes veľmi dôležitý najmä pri cielení marketingovej kampane na určitú skupinu spotrebiteľov. Ako je vidieť, aj slovenské firmy pochopili, že sa oplatí investovať do marketingu. Hlavne v časoch konkurenčného boja medzi organizáciami. 

 

4. Filmová tvorba

Kto povedal, že si nemôžete splniť detské sny a amatérske točenie videa pretaviť do profesionálneho klipu? Navyše sa dá v tejto sfére dobre zarobiť. Svedčí o tom aj priemerná mesačná výška platu 1 571 eur. Bav sa prácou a začri do filmového priemyslu. Možností ako sa uplatniť je mnoho- od úpravy filmov cez dabing až po produkciu.

 

Vymenovali sme len niektoré z najlepšie platených profesií na Slovensku. Celé znenie článku si môžete prečítať na portáli Brigada.sk 

 

 

Hodnotenie

Aké profesie sú najlepšie platené
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma