Ako vybrať správnu trampolínu?

Ako vybrať správnu trampolínu?

Ako vybrať správnu trampolínu pre deti ?

22.03.2016 | DETSKAPOSTEL, s.r.o. | www.najlacnejsietrampoliny.sk

Kúpte skvelý zážitok pre deti i pre seba: Ako vybrať správnu trampolínu?

Máte malé deti a rozmýšľate, ako ich zabaviť? Maľovanie či hranie na pieskovisku ich už nebaví? Vyžadujú neustále vašu pozornosť, no vy potrebujete doma upratať? Hitom posledných rokov je trampolína! Je nielen športovou pomôckou, ktorou zabavíte tých najmenších, ale je obľúbeným doplnkom aj u dospelých.

Trampolíny sa spočiatku stali známymi po tom, čo bolo pridané cvičenie na tejto pomôcke v roku 2 000 v Sydney v rámci športovej gymnastiky medzi športy prevádzané na letných olympijských hrách. V súčasnosti sú súčasťou mnohých fitness centier, kde posilňovanie sa odohráva pod kontrolou inštruktorky. Taktiež ich nájdete aj v parkoch, kde sa na nich deti poriadne vyšantia. Trampolína je jednoducho skvelý zážitok pre malých i veľkých, na ktorej sa zabavíte a poriadne pretiahnete svoje telo.

Vyberáme trampolínu

Ak ste sa rozhodli si ju zadovážiť, dôležité je na začiatok si položiť pár otázok: Kto ju bude využívať? Chcete ju dať do záhrady alebo do bytu? Koľko peňazí ste ochotní vraziť na jej kúpu?

K dispozícii máte trampolíny rôznej šírky a tvaru. Najmenšie guľaté trampolíny majú okolo 90 cm a najväčšie okolo 5 m. Môžete si vybrať aj štvorhranné formy. Jej rozmer je vhodné vyberať podľa spôsobu športovania. Ak chcete trampolínu do malého priestoru, je výhodná skladná do šírky 140 cm. Širšie sú už vyrobené predovšetkým pre posilňovne alebo von.

Sledujte bezpečnostné pravidlá

Najdôležitejšia je bezpečnosť. Preto by pri trampolínach malo byť dodržaných pár bezpečnostných pravidiel. V prvom rade si zvoľte miesto, kde trampolínu dáte, aby nebola príliš nestabilná. Myslite na to, že v jej blízkosti je nutné nechať voľné miesto v šírke približne 1 m po celej dĺžke. Taktiež treba skontrolovať, že pružinový kryt drží tak, ako má. Ideálne je zakúpiť si aj bezpečnostnú sieť, ak nie je v ponuke spoločne s trampolínou. Predstavuje totiž ochranu vašich detí pred závažným zranením. Skvelou voľbou je aj trampolína s postavenými malými schodíkmi pre jednoduchší vstup na skákaciu plochu. Ak sa bojíte, že by sa deti alebo domáce zvieratá pohybovali aj pod trampolínou, môžete si zakúpiť ochrannú sieť pod trampolínu.

Ďalšie doplnky

Chcete mať trampolínu vonku? Mali by ste si zadovážiť doplnky ako je napr. ochranná plachta, ktorá chráni trampolínu pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Taktiež sa dá kúpiť stan, ktorý ponúka omnoho viac zábavy pre vaše deti a vám zase tieň na relaxáciu alebo tzv. odkladacie závesné kapsy, kde si môžete odložiť mobil, šperky, pitie a iné veci.

Ako predísť úrazu?

Pri skákaní na trampolíne môže veľmi ľahko dôjsť k neželanému úrazu. Preto je najlepšie byť na boso alebo mať na sebe pevné a pohodlné topánky, ktoré sa nešmýkajú. Skákanie na trampolíne zvyšuje fyzickú kondíciu, čo si síce dospelí uvedomujú, no deti nevnímajú, že vlastne vykonávajú fyzickú aktivitu, ktorá ich rýchlo vyčerpá a unaví. Preto je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim a mať pri sebe vodu. Aj keď trampolína láka množstvo detí, najlepšie bude, ak sa na nej každé vystrieda. Čím menší počet detí na trampolíne skáče, tým je to bezpečnejšie, keďže práve väčšina úrazov vzniká pri pádoch detí jedného cez druhého. 

Hodnotenie

Ako vybrať správnu trampolínu?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma