Čaj Maté – posvätný rituál exotických indiánov

sypané čaje

14.11.2015 | ALIME, s.r.o.

Dnešná doba, ktorá je extrémne rýchla a dostala sa do fázy, že človek pomaly, ale isto prichádza o kúzlo všedného dňa, o skutočné zážitky s priateľmi a iné čarovné veci, ktoré nám „lajkovanie“ a „sharovanie“ na sociálnych sieťach nenahradí.

 

Mnohé sociologické a psychologické štúdie potvrdili, že blízky okruh priateľov, či rodina má obrovský vplyv na jednotlivca a už od narodenia je to zrejmé. Nájdeme si, ale na najbližších čas a dokážeme oceniť, že pri nás stoja? Riešenie nám neprinášajú najmodernejšie technológie a najväčšie mozgy, ale indiánske kmene z Latinskej Ameriky, z okolia Paraguaya. Pýtate sa prečo? Odpoveď nájdete v šálke sypaného čaju nazývanom „maté“.

 

Novodobý čajový priekopník

Rastlina Cezmína paraguayská má pre tamojšie indiánske kmene cenu zlata. Indiáni z tejto čarovnej byliny pripravujú dokonalý čajový životabudič.

Čaj Maté je rozšírený v Latinskej Amerike od nepamäti a postupne sa udomácnil aj na Blízkom východe. Na európsky kontinent ho priviezol počas svojich ciest slávny Krištof Kolumbus, no celé storočia, až dodnes bol v úzadí tradičných čiernych a zelených čajov.

Dnes je Maté - nápoj priateľstva spoločne s rooibos čajmi najrýchlejšie sa rozširujúcim čajom za posledné obdobie.

 

Rituál, intimita a vynikajúca chuť

To, že je Maté čaj v kurze je potreba vnímať v celom príbehu, ktoré nám pitie tohto čaju poskytuje. Príprava čaju Maté spočíva v zaliatí nasušených, rozdrvených lístkov Cezmíny paraguajskej, ktorá je bohatá predovšetkým na kofeín a látky, ktoré zvyšujú pracovný výkon, no súčasne neovplyvňujú a nezaťažujú nervový a kardiovaskulárny systém.

Maté je populárny predovšetkým vďaka rituálu jeho podávania. Ten je veľmi špecifický a svojim spôsobom intímny, pretože sypané čaje sa podávvajú v malej tekvičke (upravenom volskom rohu) a pije sa pomocou špeciálnej slamky „bombilla“.

 

Fakt, že čaj sa podáva a koluje môže byť mnohým nepríjemný a nehygienický, no práve v ňom je skryté čaro tohto nápoja a len pri tomto rituáli dokážete pochopiť, prečo sa čaj Maté nazýva nápojom priateľstva.

 

V prípade, že chcete prežiť so svojimi priateľmi či rodinou zaujímavé chvíle, pri ktorých si uvedomíte skutočnú hodnotu života, urobte tak pri šálku čaju z Maté, ktorý vám ponúka Wilfred. 

Hodnotenie

Čaj Maté – posvätný rituál exotických indiánov
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma