Chcete sa vo Vašej kuchyni cítiť ako u šéfkuchára?

Chcete sa vo Vašej kuchyni cítiť ako u šéfkuchára?

čo presne nesmie správnemu kuchárovi chýbať?

29.07.2014 | Profi Vision s.r.o. | www.profikuchar.sk

Chcete sa vo Vašej kuchyni cítiť ako u šéfkuchára? Bez týchto pomôcok sa nezaobídete!

 

     Síce ste si na prípravu nedeľného obeda zaobstarali zdravé kvalitné suroviny, ale ani tá najlepšia gazdinká (či správny chlap v domácnosti) nepripraví chutné jedlo pre svoju rodinu či známych bez základných kuchynských nástrojov a pomôcok. Bez nich nenavarí, nenapečie alebo iným spôsobom nepripraví pokrm ani profesionál!

 

     Zavrite oči a predstavte si šéfkuchára... Stavíme sa s Vami, že vo Vašej predstave má na hlave vysokú bielu kuchársku čiapku, oblečenú má kuchársku zásteru a v ruke drží drevenú varechu. Možno má na hrudi pripnutý aj „řád vařečky zlaté“. Ale skutočnosť je iná. To nie je všetko, čo potrebuje správny kuchár pri svojej práci.

 

Takže čo presne nesmie správnemu kuchárovi chýbať?

 

     Začnime oblečením. Šéfkuchár pracujúci v špičkovej reštaurácii alebo známom hoteli a neupravený? To jednoducho nejde! Vhodné kuchárske oblečenie a obuv je základ. V ňom kuchár nie len profesionálne vyzerá, ale zároveň sa cíti pohodlne a bezpečne počas celej náročnej pracovnej smeny. Správny kuchár potrebuje kvalitnú kuchársku obuv, pohodlné kuchárske nohavice, vhodnú kuchársku zásteru, čiapku, príp. aj šatku okolo krku. Skvelým pomocníkom je aj kuchársky rondon z kvalitného materiálu, známy aj ako kuchárska blúza alebo košeľa. Profesionálnosť kuchára podčiarknu výšivky na rondone či zástere, napr. meno, funkcia či logo prevádzky, v ktorej pracuje.

 

     Teraz už šéfkuchár dobre vyzerá. Musí však aj variť :) Vareška z rozprávok je určite tiež dôležitá, avšak v jeho výbave nesmie chýbať najmä kvalitná sada kuchárskych nožov. Čo v takejto sade nesmie chýbať?

 

     Základom je klasický kuchársky nôž, ktorý môže mať rôznu dĺžku čepele. Rozoznáte ho podľa toho, že má tvar rybacej hlavy. Ďalšie dôležité druhy nožov, bez ktorých to jednoducho v profesionálnej kuchyni nejde, je filetovací nôž na prípravu rýb , nôž na rezanie chleba, špikovací a vykosťovací nôž. Ďalej by ste nemali zabudnúť na nôž na lúpanie ovocia či zeleniny a sekáč na delenie kostí. Šéfkuchári používajú na uľahčenie práce aj elektrické nože a iné špeciálne pomôcky (napríklad "slicer"nože na krájanie ovocia alebo celosvetovo známe japonské santoku nože).

 

     Samozrejme profesionálnemu kuchárovi okrem nožov a oblečenia nesmie vo výbave chýbať ani ocieľka na brúsenie nožov, vidlička na mäso a obracačka. Ak toto všetko máte vo svojej kuchyni, môžete začať pripravovať profesionálne jedlá aj doma. Samozrejme nezabudnite na hrnce, misky a ostatné potreby do kuchyne. Bez nich to ide len veľmi ťažko :)

 

Všetko pre profi kuchára nájdete na www.profikuchar.sk :)

Spokojný šéf kuchár
 

Hodnotenie

Chcete sa vo Vašej kuchyni cítiť ako u šéfkuchára?
Hodnotenie 4.94 z 5
Počet hlasov 35
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma