Desať netradičných použití medu o ktorých málokto vie...

Milan Kozický, včelár z rodinnej farmy MEDÁREŇ

27.07.2018 | MEDÁREŇ, o.z. | www.medaren.sk

Mnohí ste sa ma v poslednej dobe pýtali, na čo všetko je dobrý ľahodný medík. Tu je moja odpoveď

1. Med je dobrý na pamäť

Med sa v podstate skladá z uhľohydrátov a vody. Obsahuje aj vitamíny a minerály, ktoré sú látkami, ktoré pomáhajú telu absorbovať vápnik (dôležitý minerál pre spracovanie myšlienok) a zabraňujú strate pamäti spôsobenému poškodením mozgových buniek.

2. Med pomáha po "opici"

Užitie lyžice medu alebo pitie čaju osladeného medom pomáha telu metabolizovať alkohol rýchlejšie. Je to spôsobené vysokou hladinou fruktózy v mede.

3. Med je vhodný na čistenie tváre

Na rozdiel od väčšiny prostriedkov na čistenie tváre, ktoré obsahujú mnohé chemické zlúčeniny, med je prirodzený a má vlastnosti, ktoré odstraňujú odumreté bunky kože a odstraňuje tiež baktérie a nečistoty z kože. Môže byť použitý samostatne alebo s kokosovým olejom.

4. Med slúži ako prírodné antibiotikum

Med sa môže používať dokonca aj na rany, stimuluje proces hojenia a zabraňuje rastu baktérií. Vedecké štúdie ukázali, že med môže obsahovať alebo zabíjať baktérie, ako je Escherichia coli vo forme kmeňov Staphylococcus.

5.Med ako antihistaminikum

Vo viacerých štúdiách bol med porovnávaný s bežne dostupnými inhibítormi kašľa a antihistaminikami. Štúdie pozorovaliv mede prítomnosť prvkov, ktoré znižujú nočný kašeľ lepšie ako priemyselné lieky.

6. Med pomáha aj pri chudnutí

Rovnako ako napríklad korenie alebo zelený čaj, med môže urýchliť metabolizmus. Takže ak máte chuť na poobedný zelený čaj s medom, pokojne si ho dajte bez náznaku pocitu viny.

7. Med pomáha v boji proti nespavosti

Medové cukry stimulujú prirodzenú produkciu serotonínu. Serotonín je hlavným neurotransmiterom zodpovedným za náš pocit pohody. Telo premieňa serotonín na melatonín, látku, ktorá reguluje náš spánok. Keď mozog spracováva tryptofán z medu, stimuluje produkciu melatonínu.

8. Med zmierňuje alergie

Veľa výskumov bolo vykonané na účinok medu na zmiernenie alergií. Výsledky sú stále nepresvedčivé, ale prírodovisti tvrdia, že stopy peľu, ktoré zostávajú v mede, môžu pôsobiť protialergénne. Včel peľ v mede stimulujú telo, aby vytvorilo protilátky, ktoré vedú k menej nepríjemnému pocitu v reakcii na alergiu.

9. Med môže znížiť z úst

Antibakteriálne vlastnosti medu sú tiež užitočné vboji proti zápachu z úst. Veľmi populárny je nasledujúci recept. Zmiešajte čajovú lyžičku medu s 1/8 lyžice so škoricou a to všetko premiešajte v pol šálke teplej vody. Táto zmes s medom vám zabezpečí čerstvý dych z úst.

10. Med pomáha pri liečbe lupín

Ak chcete použiť med na odstránenie lupín, skúste nasledujúci recept. Použite zmes 9 častí medu s 1 dielom vody (9:1 deväť ku jednej). Táto zmes minimalizuje vzhľad suchých vlasov ale je aj účinná v boju proti lupinám. Časté použitie spôsobuje menej svrbenia a podráždenia už v priebehu jedného týždňa.

Agátový med
Agátový medík

Hodnotenie

Desať netradičných použití medu o ktorých málokto vie...
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma