Dobrovoľníctvo ako plus do praxe

Dobrovoľníctvo ako plus do praxe

Práca, peniaze, biznis, zisk... časté výrazy, s ktorými sa stretávame v kariérnom živote. Sú však skutočne najdôležitejšie?

29.03.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Veru, peniaze hýbu svetom, to je fakt. Bez skúseností sa však diera do sveta urobiť nedá. A spojiť skúsenosti s pomocou, to je dvojnásobná výhra! Áno, hovoríme o práci dobrovoľníka, ktorá prináša množstvo výhod a jedinečných skúseností. Navyše je za ňou skrytá pomoc, čím sa zaslúžite o vykonanie dobrých skutkov.

 

Veľkým benefitom je aj budúcnosť. Prácou v dobrovoľníctve ukážete zamestnávateľovi, že chcete mať navrch a váš talent využívate pre pomoc druhým. V preklade to znamená typ osoby, ktorá vie byť oddaná práci. O tejto výhode by vedeli rozprávať najmä absolventi vysokých škôl, ktorí nemali priestor alebo čas pracovať popri štúdiu ani na polovičný úväzok.

 

Ak sa obávate dobrovoľníctva, existuje množstvo ponúk, kde je možné vyskúšať si pracovať na diaľku. Častým dôvodom na skepsu je, že je dobrovoľníctvo spájané s negatívnou reklamou. Kontaktujte známych, ktorí vám bližšie špecifikujú danú organizáciu. Pokiaľ budú jej ciele zodpovedať vašim predstavám, vyskúšajte to. Veď za pokus naozaj nič nedáte. Ak nie ste vyznávačom veľkých medzinárodných organizácii, pokojne sa zapojte do regionálnej dobrovoľníckej činnosti. Predsa aj vaša dedina potrebuje dobrovoľných hasičov :)

 

Dobrovoľníctvo je jednou z ciest, ako stráviť obdobie bez práce. Každá aktivita predsa vyzerá lepšie než prázdne miesto v životopise. Navyše sa môžete dostať ako dobrovoľník na pozíciu priamo do vysnívanej firmy, ktorá bude vašim odrazovým mostíkom na kariérny postup.

 

Ďalšie benefity ti prináša portál Brigada.sk v tomto článku

Hodnotenie

Dobrovoľníctvo ako plus do praxe
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma