Kam na dovolenku tento rok?

Kam na dovolenku tento rok?

Blíži sa dovolenková sezóna a vy rozmýšľate, kam cestovať toto leto?

29.05.2014 | MSTT | mstt.sk

Zaujíma vás dovolenka pri mori alebo preferujete wellness pobyty? Pokiaľ patríte k tým, ktorí milujú more, slnko, či piesok a sú šťastní, keď môžu ísť k moru, riešením môže byť Taliansko.

 

Dovolenka Taliansko

 

Pokiaľ by ste radi cestovali vlastným autom, ale zároveň nechcete ísť veľmi ďaleko, riešením môže byť Lignano Sabiadoro. Mestečko s asi 6800 obyvateľmi je od Bratislavy vzdialené 620 km. Leží na severo-východe krajiny, na pobreží Jadranského mora. 

 

Má 8 kilometrov dlhú piesočnatú pláž a na rozdiel od väčšiny letovísk komerčná časť nelemuje pobrežie, ale je situovaná v paralelnej ulici, niekoľko metrov za prímorskou ulicou. Piazza Fontana sa neoficiálne považuje za centrálne miesto v meste, ktoré je miestom najčastejšie využívaným pre stretnutia.  

 

V meste sa nachádza aj zoo Parco Zoo Punta Verde, zábavný park Parco Junior, či

aquapark. Tí, ktorí si radi doprajú masáže, jacuzzi či rôzne skrášľovacie procedúry si prídu na svoje v kúpeľoch Terme di Lignano.    

 

Tí, ktorí si túžia pozrieť aj niečo z okolia, sa môžu prihlásiť na organizované výlety na mori aj do vnútrozemia.

 

Hotelov a iných typov ubytovania je na výber mnoho.

 

Pokiaľ preferujete menej navštevované letoviská, riešením môže byť Eraclea Mare. Od Bratislavy je vzdialené okolo 650 km, nachádza sa v Benátskom zálive medzi Jesolo a Caorle. Nazýva sa tiež zelená perla Jadranského mora.

 

Mesto má bohatú vegetáciu, je tu tiež píniový lesík za veľkou plážou dlhou 1,5 km a more je čisté. Je ideálne na ideálne na plávanie a morský  turizmus.

 

Špecifikou je okolie Eraclea Mare - príroda je bohatá na potoky a kanály, po ktorých sa možno plaviť loďou. Na svoje si tam tiež vedia prísť milovníci pozorovania vtáctva a jazdy na koňoch.

 

V prípade záujmu o viac histórie môžete navštíviť neďaleké Benátky.

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma