Kytica nad zlato?

Kytica nad zlato?

Prvý máj sa nezadržateľne blíži a podľa prieskumov je pre väčšinu Slovákov práve tento deň oslavou lásky s milovanou osobou.

24.04.2014 | MSTT | mstt.sk

Ani lyžovačka v Rakúsku či poznávacie zájazdy v romantických metropolách sveta. Zabudnite aj na wellness pobyty, ktoré síce môžu byť príjemným spestrením vášho vzťahu, no predsa len „šokujte“ lásku radšej osvedčenou klasikou. Na kvet sa totiž v súčasnosti až pričasto zabúda, hoci ide o ten najkrajší darček, aký môžete milovanej osobe dať.

 

Prvý máj sa nezadržateľne blíži a podľa prieskumov je pre väčšinu Slovákov práve tento deň oslavou lásky s milovanou osobou. Určite sa preto oplatí potešiť partnerku aspoň malou pozornosťou. Napríklad kvetinou.

 

Maličkosť, na ktorej záleží. Aj takto zvyknú ženy vnímať malý darček v podobe voňavej kytice. Pre mnohé z nás má dokonca cenu zlata, najmä ak je darovaná s lásky a v súlade s nekompromisným kvetinovým „protokolom“. Netušíte, o akých pravidlách je reč? Tak si na ne trošku posvieťme.

 

Nepárny počet darovaných kvetov už nie je takým striktným pravidlom, akým bývalo v minulosti. Nehodí sa však dávať stonky dve. Buď svojej milej darujte len jeden kvet, alebo radšej tri, štyri atď.

 

K najobľúbenejším kvetom v tomto období patria nepochybne tulipány, ktoré navyše aj dlho vydržia.

 

Neohrozenou kráľovnou všetkých kvetín ostáva ruža. Jej farba pritom mnohé napovie. Červená je farbou lásky, ružová zas odpustenia a biela nevinnosti i pokory.

 

Kyticu podarujte rozbalenú, no obal môžete žene taktne ponúknuť pre prípad, že by si chcela kyticu odniesť domov. Vyhnite sa darovaniu kytičky v celofáne, ktorý už dávno nie je v móde.

 

Karafiát môže byť problém

 

Problémový karafiát. Zaujímavý pohľad na vec, ktorý by väčšine pánov zrejme nenapadol. Odborníci na etiketu ale tvrdia, že na darovanie karafiátov by sme mali v prípade žien či mamičiek nad 50 rokov zabudnúť. Najmä červený karafiát môže vyvolať spomienky na oslavy sviatku prvého mája a MDŽ v minulom režime, čo nemusí byť vždy vítanou spomienkou.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma