Na bicykli či pešo po Slovensku

Na bicykli či pešo po Slovensku

Nové publikácie od vydavateľstva DAJAMA

19.05.2017 | Heling sk | www.dajamabooks.sk

Vydavateľstvo DAJAMA v nadväznosti na časopis Krásy Slovenska, ktorého je nakladateľom, už viac ako dvadsať rokov tematicky spracúva jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po viacerých úspešných knihách z viacerých edícií sa v najbližších dňoch na trhu objavia dve novinky z edície Po Slovensku a jedna o výletoch po Európe.

 

Najkrajšie cyklookruhy (1. diel)

 

Prvý diel ponúka 50 najkrajších okruhových trás (z toho 25 náročnejších základných trás a 25 menej náročných alternatívnych okruhov vo vzájomnej blízkosti) rozmiestnených pomerne rovnomerne na celom území Slovenska. Pri ich výbere boli uplatnené základné kritéria ako atraktívnosť, bezpečnosť a geografická poloha. Haždá trasa vedie k najzaujímavejším miestam tej-ktorej lokality a neobchádza pritom žiadnu významnú kultúrnu či prírodnú pamiatku.

 

Názov: Najkrajšie cyklookruhy (1. diel)

Autori: Daniel Kollár, Karol Mizla, František Turanský

Počet strán: 208

Formát: B5

Odporúčaná cena: 11,95 eura

 

 

Najkrajšie mestské prechádzky

 

Publikácia predstavuje tzv. mestskú turistiku a pešie poznávanie kultúrnych a historických hodnôt slovenských miest. Čitateľ v nej nájde stručný návod ako v rámci jednej prechádzky prejsť najzaujímavejšími mestami na Slovensku a urobiť si o nich základný obraz. Autor v nej navrhuje 40 peších trás, ktoré optimálnym spôsobom prepájajú najzaujímavejšie miesta a zákutia 39 slovenských miest. Každá z týchto trás je akousi prípravou pred hlbším poznávaním daného mesta, prvotným oboznámením sa s pamiatkami, ktorým by sme pri ďalších návštevách mohli venovať viac pozornosti.

 

Názov: Najkrajšie mestské prechádzky

Autor: Ján Lacika

Počet strán: 208

Formát: B5

Odporúčaná cena: 11,95 eura

 

 

Najkrajšie výlety po Európe (1. diel)

 

Prvý diel nového a bohato ilustrovaného turistického sprievodcu po Európe obsahuje pätnásť výletov po európskych mestách a oblastiach v rámci deviatich krajín. Jeho cieľom je poskytnúť čitateľovi obraz o vybraných miestach a motivovať k ich návšteve. Sprievodca je prioritne určený na jednodňové či víkendové návštevy mies a všetky výlety vychádzajú z vlastnej skúsenosti autora, v rámci ktorej sa potvrdzuje fakt, že nemusíme mať plnú peňaženku peňazí na ich absolvovanie. Autor vybral miesta, kam sa možno zo Slovenska výhodne dopraviť letecky, vlakom či autobusom (ba dokonca aj na bicykli). Väčšina výletov má charakter okružných jázd, ktoré môžete spolu s rodinou či priateľmi jednoducho absolvovať tiež autom.

 

V turistickom sprievodcovi sa nachádza pätnásť výletov v rámci deviatich európskych krajín. Predstavených je takmer osemdesiat miest a lokalít. Z miest sú uvedené najvýznamnejšie pamiatky a lokality, ktorých návšteva je usporiadaná do formy prechádzok. Šesť vybraných miest (Praha, Budapešť, Viedeň, Rím, Lisabon a Atény) je spracovaných ako samostatný výlet ideálny na predĺžený víkend.

 

Názov: Bratislava

Autori: Juraj Kucharík

Formát: 113 x 200 mm

Väzba: Flexi, 240 strán

Odporúčaná cena: 14,95 eur

 

 

Ďalšie informácie, knižný katalóg vydavateľstva DAJAMA a archív časopisu Krásy Slovenska možno nájsť na adrese www.dajama.sk.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma