Nanotechnológia

Nanotechnológia

Kde všade sa dá použiť táto revolučná technológia?

26.01.2017 | NanoProm s.r.o. | www.nanoprom.sk

Nanotechnológia sa čoraz viac dostáva do povedomia širokej verejnosti. Niektorí ľudia o nej vedia viac, iní menej, ale drvivá väčšina už o nej čo to počula. Priblížme si trochu, čo to vlastne nanotechnológia je. Ide o vedu, ktorá skúma veci na atomárnej úrovni, čo znamená vo veľkosti nanometrov. Prvýkrát sa pojem nanotechnológia objavil okolo roku 1969, éra modernej nanotechnológie sa začala datovať okolo roku 1981.

 

Dnes už nanotechnológia získava čoraz väčšiu popularitu a začíná sa častejšie využívať v produktoch, aby zmenila a uľahčila každodenný život ľudí. Jednou z firiem, ktorá sa zaoberá nanotechnológiou v produktoch je spoločnosť NanoProm. Vo svojej ponuke má niekoľko typov produktov, ktoré sú využiteľné na mnoho povrchov.

 

Nano veda ma široké možnosti použitia. Veľkou výhodou tejto revolučnej technológie je, že dokáže zmeniť povrchové vlastnosti jednotlivých povrchov. O aké povrchy presne ide? Poďme sa na to podrobnejšie pozrieť.

 

Jedným z najviac používaných povrchov je sklo. Nájdeme ho prakticky v každej domácnosti, je to absolútne bežná vec. Či už ide o okná, zrkadlá, stolíky. Ako sme spomínali vyššie, výhodou produktov vyrobených na báze nanotechnológie je, že dokážu zmeniť povrchové vlastnosti. Platí to aj pre sklenené povrchy. Po ošetrení “nano produktom” bude sklo odpudzovať vodu, oleje či iné tekutiny. Voda sa na povrchu nerozleje, ale zhlukuje sa do kvapiek, ktoré sa ľahko dajú utrieť. Odstraňovanie nečistôt je taktiež oveľa ľahšie. Je to vďaka neviditeľnej nano vrstve, ktorá zabraňuje kontaktu vody alebo nečistoty s povrchom, tým pádom sa udržuje iba na tej vrstve a tak je ľahko odstrániteľná.

 

Revolučnou novinkou je tiež produkt, ktorým dokážete ošetriť čelné sklo auta. Ide o tzv. Tekuté stierače. Princíp je rovnaký, čiže na skle sa vytvorí neviditeľná vrstva, ktorá bude odpudzovať vodu a nečistoty. V prípade čelného skla ide ale o to, že vo väčšej rýchlosti, čo je cca 60-70 km/h bude odpor vzduchu odsúvať kvapky preč zo skla, čiže nemusíte používať stierače na aute, čo je veľkou výhodou.

 

Ďalšou oblasťou, kde sa využíva nanotechnológia je textilný priemysel. Vďaka tejto vede budete môcť ošetriť vaše oblečenie či topánky. Aj tu platí zopár zásad. Tričko, nohavice alebo bytový textil, ktorý chcete ošetriť musí byť nasiakavý. Počas impregnácie musíte textil dostatočne premočiť, aby získal požadované vlastnosti. V prípade topánok ide hlavne o plátené topánky. Impregnácia nie je vhodná pre koženú obuv. Ošetriť je možné iba brúsenú kožu, čiže kožu, ktorá je schopná nasať vodu alebo tekutinu do seba.

 

Pri týchto povrchoch sa to zďaleka nekončí. Ošetriť môžete tiež plasty, lakované povrchy, drevo, kameň, pórovité povrchy a mnoho iného. Nanotechnológia ponúka tiež možnosť kompletného ošetrenia auta. V ponuke nájdete produkty na ošetrenie čelného skla, laku auta, diskov či textilných sedačiek.

 

Ako vidíte, táto revolučná technológia prináša mnoho noviniek a výhod, nie náhodou ju označujú ako technológiu 21. storocia. Navštívte stránky spoločnosti NanoProm a vyberte si zo širokej palety produktov, ktorými dokážete zmeniť svet okolo Vás.

Rozdiel na čelnom skle
Rozdiel ošetreného a neošetreného textilu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma