Obkladový kameň na dome má svoje neodmysliteľné čaro

Obkladový kameň na dome má svoje neodmysliteľné čaro

Prírodný obkladový kameň na dom, na fasádu alebo aj na stenu do interiéru.

26.06.2018 | TEXTO s.r.o. | www.kamenskalica.sk

Kameň sa už po stáročia, ba priam tisícročia, používa ako stavebný prvok. Od prastarých pyramíd v Gíze, cez stredoveké hrady a zámky, až po súčasné novostavby. Dnes sa využíva najmä ako obkladový kameň na dom, fasádu alebo stenu interiéru, keďže pôsobí veľmi prirodzene a upokojujúco, ale zároveň luxusne a elegantne.

 

Obkladový kameň a jeho využitie v domácnosti

 

Možnosti využitia prírodného obkladového kameňa sú takmer nevyčerpateľné. V exteriéri je možné prírodný obkladový kameň použiť na fasády, ploty, sokle domov, vonkajšie krby, obloženie múrikov a mnoho iných priestorov. V interiéri zase môžeme využiť kamenný obklad na obytné steny, steny schodiska, do kuchyne, do kúpeľní, na krby a na ďalšie najrôznejšie plochy. Mrazuvzdornosť a vodeodolnosť kameňa umožňuje použitie materiálu aj na namáhané plochy ako sú fasády, kuchyne alebo kúpeľne.

 

Obkladové kamene zvyšujú hodnotu a prestíž stavby. Takmer na všetkých významných a architektonicky cenných budovách po celom svete nájdeme aplikáciu prírodného kameňa a pritom nie je dôležité v akom štýle alebo v akej dobe boli budovy postavané. Prírodný kameň je totiž originál, ktorý má svoju energiu, a tú umelý kameň (resp. imitácia kameňa) nikdy mať nebude.

 

Prírodný obkladový kameň predstavuje návrat k prírode

 

Prírodné obkladové kamene patria medzi obľúbené doplnky mnohých stavieb. Návrat k prírode s využitím prírodných a ekologických materiálov dokáže celkový pohľad na váš dom, chatu alebo chalupu úplne zmeniť. Obkladový kameň na fasádu domu plní nielen estetickú funkciu, ale zároveň prispeje aj k tepelnej izolácii stien.

 

Prírodný kameň ale nemusíte používať iba na fasády. Obkladový kameň dobre pôsobí aj ako obklad podmuroviek, múrov terás, na obklady plôch okolo záhradných jazierok alebo záhradných múrov. Využitie nájde prírodný kameň aj ako dlažba na záhradné chodníky, schody, cesty, okolie bazénov a jazierok. Spojte prírodu s prírodou. Vhodne zvolený kameň odoláva prírodným klimatickým podmienkam, jeho použitie je viac než pôsobivé a čarovné!

Bridlicový obkladový kameň - rezaný.
Obkladový kameň Travertin - 4x rezaný Noce.

Hodnotenie

Obkladový kameň na dome má svoje neodmysliteľné čaro
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma