Operný benefičný galakoncert v Kežmarku

Operný benefičný galakoncert v Kežmarku

Koncert sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.

17.08.2014 | Opera Slovakia | www.operaslovakia.sk

Opera Slovakia, o.z. pozýva na Operný benefičný galakoncert, ktorý sa uskutoční 30. augusta 2014 o 17:00 hod. v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Na koncerte vystúpia talentovaní začínajúci operní speváci, ako aj hostia známi z medzinárodnej opernej scény Jana Kurucová, rodáčka od Kežmarku a v súčasnosti sólistka Deutsche Oper Berlin, a Peter Berger. Účinkovanie prisľúbila aj bývalá dlhoročná sólistka košickej opery Emília Csémy. Výťažok z koncertu bude venovaný na vytvorenie prvého Denného centra pre deti s viacnásobným postihnutím z Liptova a okolia.

 

Koncert sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.

 

Program koncertu bude pozostávať z diel majstrov svetovej opernej literatúry v speváckom obsadení zloženom z viacerých generácií: bývalá dlhoročná stálica košickej opernej scény, sopranistka Emília Csémy, Marianna Hochelová – soprán, Judita Andelová – mezzosoprán (študentka), Martin Kovács – barytón (študent) a Matej Rendoš – detský soprán. Pozvanie prijali aj vzácni hostia z medzinárodnej opernej scény. Obaja pochádzajú z východného Slovenska: mezzosopranistka Jana Kurucová z obce Tvarožná pri Kežmarku je v súčasnosti sólistkou Deutsche Oper Berlin a Košičan tenorista Peter Berger úspešne účinkuje na viacerých zahraničných operných javiskách. Na klavíri bude sprevádzať známa klaviristka Júlia Grejtáková.

 

Generálnym partnerom operného benefičného koncertu v Kežmarku je finančná spoločnosť DELUVIS, ktorá zriadila FOND POMOCI DELUVIS ako nástroj vyjadrujúci jej politiku filantropie. V rámci tejto myšlienky má spoločnosť za sebou úspešný pilotný projekt v podobe Charitatívneho koncertu, ktorý sa konal 22. júna 2014 v evanjelickom kostole v Martine. Mediálnym partnerom tohto podujatia sa stal portál Opera Slovakia. Výťažok z koncertu bol venovaný Stredisku Evanjelickej DIAKONIE – Domu Dobrého Pastiera v Sučanoch.

 

Beneficientom pomoci, teda finančných prostriedkov vyzbieraných od sponzorov podujatia a od návštevníkov koncertu v Kežmarku, bude občianske združenie Nezábudka Liptovský Hrádok, ktoré sa v regióne Liptova venuje deťom s viacnásobným postihnutím. Výťažok bude venovaný na zriadenie prvého Denného centra v regióne Liptova. Tento zámer je súčasťou dlhodobého projektu s cieľom do piatich rokov vybudovať Centrum komplexnej špeciálnopedagogickej starostlivosti o ľudí s viacnásobným postihnutím. Zabezpečí sa tak pre nich komplexná starostlivosť a pomoc ich rodinám prevenciou, diagnostikou, poradenstvom, rehabilitáciou, edukáciou, či dennou špeciálnopedagogickou starostlivosťou.

 

Organizátor podujatia je občianske združenie Opera Slovakia

Hlavným cieľom občianskeho združenia Opera Slovakia je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby.

Opera Slovakia je na Slovensku jediný spravodajsko - publicistický operný portál občianskeho združenia Opera Slovakia monitorujúci kompletný operný život na Slovensku s presahom do zahraničia. Počas trojročného fungovania sa stal navštevovaným a rešpektovaným médiom v odborných a laických kruhoch. Prináša ucelené operné spravodajstvo a publicistiku, zaznamenal pozoruhodnú návštevnosť a stal sa mediálnym partnerom všetkých slovenských operných divadiel a profesionálnych hudobných inštitúcií. Okrem domácich čitateľov je monitorovaný aj zahraničnými čitateľmi, inštitúciami a organizáciami, ktoré sledujú kompletný operný život na Slovensku.

 

Hodnotenie

Operný benefičný galakoncert v Kežmarku
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma