Prečo optimalizovať rýchlosť web stránky

Prečo optimalizovať rýchlosť web stránky

Ako na tvorbu web stránky

20.07.2018 | Onlima.sk - Tvorba web stránok | www.onlima.sk

Google oznámil, že nielen pri SEO (Search Engine Optimalization) ale už aj pri reklamách v sieti Google Ads (nový názov pre Google Adwords) bude klásť väčší význam na rýchlosť načítania web stránky.

 

Rýchlosť je dôležitá

Rýchlosť načítania web stránky je pre návštevníka veľmi dôležitá. Nikomu sa nechce dlho čakať na to, aby si pozrel, aké služby alebo produkty ponúkate. Návštevník očakáva, že sa web stránka načíta do 2 sekúnd, pri 3G pripojení - do 3 sekúnd. Podľa štatistík, každá sekundou pri načítavaní nad tento limit strácate až 20% návštevníkov. V Google Analytics (štatistikách Google) sa to odzrkadluje v okamžitej miere odchodov. Ak už máte web stránku vytvorenú, skontrolujte si, aká je rýchlosť načítavania pomocou Test My Site.

 

Výsledok mám, ale ako stránku zoptimalizovať?

Na optimalizáciu rýchlosti web stránky nám Google poskytol nástroj, takzvaný PageSpeed Tools. Po zadaní Vašej domény Google prebehne a skontroluje Váš kód. Následne Vám zobrazí dve analýzy a to desktopovú verziu a mobilnú verziu. Pri každej verzií Vám ponúkne návrhy na optimalizáciu a môžete sa pustiť do práce.

 

Čo najviac spomaluje web stránky?

 

Aktuálne sa pri modernej grafike často využívajú obrázky, ktoré nám pomáhajú priblížiť návštevníkom nášho webu vykonávanú činnosť alebo ukázať dizajn nášho produktu. Často sa stretávame s tým, že do systému sú klientmi nahrávané veľké obrázky, ktoré nie sú skomprimované. Práve z tohto dôvodu sme do nášho systému zaviedli kompilátor, ktorý automatický upraviť kvalitu ale aj veľkosť obrázku. Ak takýto kompilátor nevlastníte, odporúčame Vám využiť jeden z najobľúbenejších webových nástrojov TinyPNG.

 

Čo si mám ešte na svojej web stránke skontrolovať?

 

Ak sa Vám rýchlosť web stránky podarilo vyladiť, skontrolujte si aj ostatné veci, aby Váš biznis na internete napredoval. Nezabudnite skontrolovať responzivitu stránku, implementáciu Google Analytics, SEO optimalizáciu, vstupné stránky pre marketing, marketingové kanalý alebo silné zabezpečenie. Viac o spomínaných si môžete prečítať na našom blogu 8 vecí, ktoré si na Vašej web stránke skontrolujte.

 

Dbajte na to, už pri samotnej tvorbe web stránky

Pokiaľ ste ešte len na začiatku alebo sa len chystáte si dať vytvoriť web stránku, určite si prezistite, v akom CMS alebo frameworku bude web stránka písaná, aké bude mať zabezpečenie, ako bude fungovať SEO, aké marketingové kanály budete používať a hlavne si jasne definujte ciele, ktoré má web stránka splniť! Je mnoho firiem a mnoho spôsobov ako sa web dá vytvoriť. Podstatné je zvoliť si tú správnu cestu. My v spoločnosti Onlima sme vytvorili pre našich zákazníkov jedinečný systém, ktorý neustále upravujeme a upgradujeme tak, aby spĺňal najnovšie kritériu Google a aj potreby zákazníkov. Našu tvorbu a viac otom ako u nás prebieha tvorba web stránok si pozrite na našom webe.

8 vecí, ktoré si na Vašej web stránke skontrolujte
Hodnotenie nášho firemného webu - onlima.sk
Rýchlosť načítania nášho firemného webu - onlima.sk

Hodnotenie

Prečo optimalizovať rýchlosť web stránky
Hodnotenie 4.92 z 5
Počet hlasov 25
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma