RADY A TIPY O TAPETOVANÍ

TAPETY

02.01.2024 | Adam Boškovič - PROFITAPETOVANIE | www.profitapetovanie.sk

Údržba a starostlivosť o tapety

Tapety a fototapety bývajú označené symbolmi, ktoré vás informujú o ich umývateľnosti. Poskytnú vám tak dôležité informácie o tom, ako postupovať v prípade ich znečistenia.Na čistenie nepoužívajte prostriedky obsahujúce bielidlá alebo abrazíva. Väčšinu škvŕn možno odstrániť ​neagresívnym čistiacim prostriedkkom alebo dokonca iba navlhčenou handričkouv destilovanej vode.

Ako postupovať pri čistení rôznych druhov tapiet? Ako sa správne starať o tapety z papiera, vliesu alebo vinylu? Odlišné materiály vyžadujú odlišný prístup nielen pri lepení tapiet na stenu, ale aj pri následnej starostlivosti o ne. Aké sú teda správne postupy pri starostlivosti o fototapety a tapety? Papierové tapety: Patria k najmenej odolným tapetám, preto je potrebné s nimi zaobchádzať veľmi opatrne. Ak dôjde k znečisteniu tekutinou, snažte sa škvrnu čo najskôr vytupovať (nikdy ju netrite suchou handričkou alebo hubou) a postupujte pri tom vždy od kraja ku stredu. Menšie škvrny možno opatrne vyčistiť kresliarskou gumou. Vliesové tapety: Odporúča sa odstrániť znečistenie čo najskôr tupovaním od kraja ku stredu. Možno použiť aj slabý roztok saponátu. Vyvarujte sa premočeniu tapety, ktoré by mohlo spôsobiť degradáciu farby alebo štruktúry. Aj v tomto prípade možno na čistenie tapiet použiť kresliarskú gumu. Vinylové tapety: Ich povrch je veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu aj vlhkosti (symbol troch vlniek a kefy). Pokiaľ dôjde k znečisteniu povrchu, možno ho bez problémov utrieť. Ak na povrchu zostanú škvrny, vezmite si na pomoc vlhkú handričku alebo špongiu, mäkkú kefku a slabý mydlový roztok.

Odstraňovanie prachu z tapiet. Pri čistení prachu z tapiet nie je potrebné zvlášť zvažovať ich materiál. Môžete použiť prachovku z mikrovlákna, ktorú pripevníte napríklad k teleskopickej tyči. Prach stierajte zhora nadol dlhými ťahmi. V prípade menej odolných tapiet buďte opatrní, aby ste nenarušili ich textúru.

Mastné škvrny sa dajú účinne odstrániť pomocou obyčajného chleba. Vytvorte si pevnú guľôčku z mäkkého cesta zo stredu chleba. S touto guľôčkou postupujte po mastnej škvrne primeranými ťahmi, podobne ako pri gumovaní na papieri. Postup opakujte podľa potreby s ďalšími guľôčkami.

Hodnotenie

RADY A TIPY O TAPETOVANÍ
Hodnotenie 4.98 z 5
Počet hlasov 55
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma