Tipy na vylepšenie motivačného listu do zamestnania

Tipy na vylepšenie motivačného listu do zamestnania

Ako napísať motivačný list, ktorý zaujme každého personalistu

26.01.2015 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Mnohí uchádzači sa trápia s požiadavkou napísania motivačného listu, ktorú do inzerátov na brigády a prácu dáva stále viac firiem. Samotné napísanie tohto formálneho dokumentu, nie je tak zložité, ako sa na prvý pohľad zdá, ak ovládate pravidlá písania motivačného listu. Ak už motivačný list máte napísaný, tu je niekoľko tipov ako vylepšiť motivačný list:

 

- popísať len niekoľko zručností. Nevypíšte sucho všetky možnosti do jednej vety, vyberte si niekoľko kľúčových zručností, ktoré sú pre danú pracovnú pozíciu dôležité a popíšte ich na vašich konkrétnych skúsenostiach z predošlého zamestnania alebo zo života.

 

- 4 základné časti motivačného listu. každý správne napísaný motivačný list by mal mať úvod, jadro, popís zručností a skúsensoti a záver. Jadro je najdlhšou časťou, v ktorej sa môžete viac "vyrozprávať". Opísať nejakú konkrétnu skúsenosť, ktorá môže byť zaujímavá z pohľadu danej pracovnej pozície.

 

- pozor na príslovky. V motivačnom liste sa vyhnite príslovkám veľmi, skvele, výborne. Obyčajne sa v používajú v spojení so zručnosťami, ich úroveň však neurčuje, či napíšete pred vlastnosťou alebo zručnosťou takúto príslovku. Mnohí uchádzači však do motivačného listu uvedú napríklad: "Som veľmi zodpovedný a pracovitý, výborne sa hodím na túto prácu, lebo mám bohaté skúsenosti s touto prácou".

 

- čo vy ponúkate firme, čo dá firma vám. V motivačnom liste spomeňte nie len to, čo môžete ponúknuť firme vy (skúsenosti a zručnosti), ale aj to čo dá firma vám. Vychádzajte z malého prieskumu o firme, ktorý si pred napísaním motivačného listu spravíte.

 

Ak si ešte nie ste v niektorých veciach celkom istý, navštívte poradňu portálu Brigada.sk a priamo tam si stiahnite vzor motivačného listu do zamestnania a upravujte ho podľa seba.

 

 

Brigády a práca nie len na leto pre študentov a nezamestnaných
 

Hodnotenie

Tipy na vylepšenie motivačného listu do zamestnania
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma