Ubytovanie Tatry

Apartmány Tania

04.09.2020 | Ubytovanie Tatry dovolenka Liptov | www.ubytovanie-tatry.net

Hory Nízke Tatry, významné pohorie severného Slovenska, sa rozkladajú na južnom okraji Liptova. Jej najvyšším vrchom je Ďumbier s výškou 2043 m.n.m. Je položený na ústrednom chrbte, s turistickým chodníkom a poskytuje nezabudnuteľné výhľady do kaňonov a na hory.

 

Pre masívy Nízkych Tatier sú významné viac bočných možných hrebeňoviek, za ktorými môžete vidieť dosť hlboké doliny. Zvlášť hrebene na severe a doliny pútajú pestrými typmi foriem na povrchu. Sú tu úžasné skalné útvary, priepasti, jaskyne, skalné veže ...

Sedlový priestor Čertovica delí horský masív Nízkych Tatier na dve oblasti - západnej Ďumbierska a východnej Kráľovohoľská. Možno tri štvrtiny územia pokrývajú stromy, začínajúc od zmiešaných stromov v nižšom území až po vysokohorský porast a oblasti kľačiac, po ktorých nadväzujú alpínske rastliny. Flóra hôr Nízkych Tatier je nezvyčajne bohatá a rôzna. Rastie tu plesnivec alpský, poniklec biely, horec bodkovaný, prvosienka sebemenšia a mnoho ďalších.

 

Druhová výnimočnosť je uznávaná aj pre spoločenstvo fauny. Za domov si tento región vybrali všemožné typy hmyzu, maličkých zvierat, vtáctva, veľkých zvierat i divokých šeliem. V horách žije hojnosť jelenej zveri, menej srnčej a zverina diviaka. Z mačkovitých šeliem v zastúpení je medveď hnedý, vlk dravý a rys ostrovid.

 

V subalpínskej výškovej časti sa objavujú pre túto oblasť typické horské živočíchy - svišť horský a kamzík horský. Nízke Tatry boli v 1978 vyhlásené za NP. O niečo viac popisu e jtiež na stránke s názvom ubytovanie Tatry.

Hodnotenie

Ubytovanie Tatry
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma