Výbava postieľky pre bábätko – na čo nezabudnúť?

Čo by nemalo chýbať v detskej postieľke?

23.10.2022 | K&D group, s.r.o | www.littlesweetie.sk

Detská postieľka je jednou zo základných súčasti výbavičky pre bábätko. Častokrát je to prvá vec, ktorú rodičia zadovážia svojmu dieťatku. Novorodenec v nej strávi spočiatku veľmi veľa času, práve preto je jej vhodná výbava nevyhnutná.

 

Kvalitný matrac je nevyhnutný pre zdravý a pokojný spánok bábätka. Pri výbere matraca dbajte na jeho správnu tvrdosť. Je nevyhnutné, aby dieťatku poskytoval dostatočnú oporu pre chrbátik. Na trhu nájdete nespočetné množstvo matracov. Medzi najobľúbenejšie patria: kokosové, molitanové, ale aj pohánkové.

 

Prestieradlo do postieľky plní najmä ochrannú funkciu matraca, ale je tiež nevyhnutné pre spokojný spánok dieťatka. Prestieradlá, ktoré prichádzajú do styku s tou najjemnejšou detskou pokožkou by mali byť vyrobené z kvalitného, prírodného materiálu. Samozrejmosťou je aj certifikácia OEKO TEX STANDART 100 I.triedy.

 

Mantinel ochráni dieťatko pred nárazom do postieľky. Pri jeho výbere dbajte na to, aby bol bezpečný. Musí sa dať dostatočne pripevniť ku krajom postieľky aby nedošlo k ohrozeniu bábätká.

 

Hniezdo pre bábätko je momentálne veľmi obľúbené. Hniezdo dieťatku pripomína priestor u mamičky v brušku. Vďaka jeho okrajom sa dieťatko cíti bezpečne a pokojne. Je veľkým pomocníkom aj pri spoločnom spaní v manželskej postelí, kedy bábätku vytvorí svoj vlastný priestor.

 

Vankúšik poslúži najmä, ako ochrana pred preležaním hlavičky. Od narodenia sú mimoriadne vhodné fixačné vankúšiky, ktoré hlavičku udržia v správnej polohe.

 

Ulitka pre bábätko navodzuje bábätku pocit bezpečia. Používať by ste ju mali ihneď od narodenia, aby si dieťatko zvyklo. Zavinuté bábätka spinkajú lepšie a dlhšie pretože sa nebudia na tzv. Moorov reflex (trhanie ručičiek), ktorý je typický do cca 3 mesiaca.

 

Deka je prvok výbavičky, ktorý nesmie chýbať. Najvhodnejšími pre bábätká sú bambusové deky alebo deky vyrobené z organickej bavlny. Dieťatko príjemne zahreje a navyše sa stane aj nádherným doplnkom detskej postieľky.

Hodnotenie

Výbava postieľky pre bábätko – na čo nezabudnúť?
Hodnotenie 4.8 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma