Výhody a nevýhody práce na doma

Výhody a nevýhody práce na doma

Už mnoho ľudí sa nechalo nachytať lákavým inzerátom, ktorý ponúkal prácu na doma. Ako sa vyhnúť podvodníkom?

21.07.2014 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Seriózna práca na doma

Aj väčšie a známejšie spoločnosti ponúkajú prácu na doma, treba hľadať ponuky práve u týchto spoločností, príp. cez známych, ktorí už majú nejaké skúsenosti a kontakty na agentúry ponúkajúce serióznu prácu na doma.

 

Výhody práce na doma

Flexibilný pracovný čas, nižšie náklady, väčší komfort to je len pár výhod brigády na doma. Môžete robiť z gauča, postele a nikto vás nebude penalizovať, pokiaľ splníte vašu prácu podľa požiadaviek a v stanovenom termíne. 

 

Nevýhody práce na doma

Nižšie odmeny, žiadny kontakt s kolegami, nedostatočná sústredenosť, zlá organizácia času, to je len niekoľko z nevýhod práce na doma. Práca na doma nie je vhodná pre každého človeka, treba si zvážiť všetky pre aj proti.

 

Ako môže vyzerať neseriózna ponuka brigády na doma

Neseriózny inzerát ponúkajúci brigádu na doma má obyčajne niekoľko typických čŕt. Ide napríklad o lákavú finančnú odmenu (v stovkách až tisíckach eur mesačne), vynikajúce až nereálne pracovné podmienky, nevyžadujú sa žiadne zručnosti ani prax.

Tie očividnejšie žiadajú zaplatenie vstupného poplatku (registračného balíčka), obsahujú gramatické chyby v texte, uvedenie vymysleného mena kontaktnej osoby a pod.

 

Ak sa rozhodnete hľadať prácu, či brigádu na doma zvážte aké možnosti sa na trhu práce ponúkajú. Aj na Slovensku je práca z domu stále populárnejšia, najmä však v oblastiach ako IT, marketing, žurnalistika, či architektúra. Výrazne totiž uľahčuje situáciu zamestnancom aj zamestnávateľom, avšak dôležitý je aj kontakt s ostatnými kolegami a tímová práca, preto je práca na doma skôr len akousi vymoženosťou a doplnkom bežnej práce v kancelárii.

Aktuálne študentské brigády | Brigada.sk
 

Hodnotenie

Výhody a nevýhody práce na doma
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma