3 dôvody, prečo nevynechávať obedňajšiu pauzu v práci

3 dôvody, prečo nevynechávať obedňajšiu pauzu v práci

Povinností aj práce máme nad hlavu, ale obedovú pauzu by sme aj tak mali mať

07.07.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Niekedy s prácou toľko ponáhľaš ať zabudneš jesť? Nie si jediný, mnoho ľudí má v tejto hektickej dobe problém udržať si pravidelný jedálniček. Určite to neprospieva tvojmu fyzickému ani psychickému zdraviu a pracovnému výkonu. 

 

Nie je obedňajšia pauza ako obedňajšia pauza

Mať obed a mať obednú pauzu je veľký rozdiel a určite nemajú rovnaký význam. Dať si akýkoľvek obed a pritom stále sedieť za počítačom, premýšľať nad zadanou úlohou alebo scrollovať sociálne siete nie je oddych. Síce sa pritom nemusíš úplne roztrhať, tvoj mozog nepretržite funguje, on nemá oddych. 

 

Mať obednú pauzu znamená prestať myslieť alebo socializovať sa s kolegami a odísť od počítača alebo od práce, ktorú celý deň vykonávaš.

3 hlavné dôvody, prečo by si mal mať pravidelnú obedovú pauzu

 

Pauza prináša lepší výkon v práci a sústredenie

Obedová pauza nie je iba o jedle, ale o zregenerovaní mysle. Pokiaľ sa človek dlhodobo sústredí na jednu úlohu alebo vykonáva monotónnu prácu, vykon mozgu a sústredenie čoraz viac upadá. 

Ak začneš cítiť pocit únavy je najlepšie prejsť na inú úlohu, alebo si nachvíľku odpočinúť. 

 

Obedová pauza je ako stvorená pre odpočinok a pre nabratie novej energie a nadhľadu do práce. Využi ju vždy keď môžeš, najlepšie pravidelne každý deň. 

Jedlo je palivom pre telo aj mozog 

Keď ideš obedovať zamysli sa, čo obsahuje tvoja strava. Pre telo a rovnako tak pre mozog je jedlo palivom a iba z neho čerpá. Preto je podstatné, čo za jedlo si ideš práve dať. 

 

Rozhoduje o tom aj čas. Ľudia chcú všetko stihnúť za pár minút, takže fast food je asi najlepšia možnosť. Avšak ušetríš možno 10 minút v porovnaní s normálnym obedom. Stojí to za to? 

 

Mozog aj teplo priamo odzrkadľujú to, akú stravu im poskytuješ. Ak bude založená najmä na tukoch a cukroch je možné, že sa dostaví únava a lenivosť.

 

Budeš plný energie

Silu jedla nikdy nepodceňuj. To, že je tvoja práca hektická nemôže brániť tomu, aby si sa na čas alebo možno trochu neskôr riadne naobedoval. Čím viac budes obed odďalovať, tým viac sa dostaví pocit vyčerpania, únavy a demotivácie. Jedlo to napraví, vyživí ťa, tvoja myseľ bude v strehu, zlepšíš si v práci výsledky a hlavne budeš zdravý. 

 

Hodnotenie

3 dôvody, prečo nevynechávať obedňajšiu pauzu v práci
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma