3 neprípustné chyby, ktoré robíme počas hľadania brigády

3 neprípustné chyby, ktoré robíme počas hľadania brigády

Týmto overene odradíte každého zamestnávateľa

14.12.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Dlho sa vám zamestnávateľ neozval? Začínate o sebe pochybovať? Naschvál si prečítajte najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťa nejeden brigádnik: 

 

Zle prečítané požiadavky na uchádzača

Zamestnávatelia si vždy stanovia podmienky a požiadavky na uchádzačov. Už len podľa tohto popisu môžete vedieť, či sa na prácu budete hodiť. Niektorí brigádnici však požiadavky prehliadnu alebo zle pochopia. V tomto prípade míňate svoj cenný čas a márne budete očakávať, že vás zamestnávateľ bude kontaktovať. 

 

Nesprávna gramatika a neadekvátne výrazy

Mnoho ľudí pri oslovovaní zamestnávateľa siahne po písaní e-mailov. Písané slovo sa teda stáva prvým zoznámením s vami. Nenechajte aby vám zlá gramatika a nepekné vyjadrovanie pokazili prvý dojem. Ak si nie ste istý svojim písaním, dajte svoj text prečítať druhej osobe.

 

Nezabudnite na životopis!

Mnohokrát sa stáva, že po dopísaní e-mailu kontrolujeme toľko, že až zabudneme odoslať prílohu. Kľudne ju pošlite aj v druhom e-maily, ale hlavne ju nezabudnite odoslať! Ak zamestnávateľ v svojom inzeráte vyžaduje prílohy, ako životopis alebo motivačný list, váš bezprílohový e-mail automatický hodí do koša. 

 

Hľadanie vhodnej brigády dá zabrať, preto nemíňajte svoj cenný čas. Kľudne sa ozvite aj viacerým zamestnávateľom, avšak nezabúdajte na vyššie spomenuté chyby. Overte si, že sa na prácu naozaj hodíte alebo máte aspoň potenciál, párkrát si po sebe text skontrolujte a hlavne nezabúdajte priložiť prílohy. 

 

Hodnotenie

3 neprípustné chyby, ktoré robíme počas hľadania brigády
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma