3 znamenia signalizujúce problémy s odpadovým potrubím

3 znamenia signalizujúce problémy s odpadovým potrubím

Signály, ktoré by ste nemali ignorovať

04.12.2020 | Maroš Laco | reklamne.sk

Odpadové potrubie. Prechádza ním všetko, s čím sa počas dňa stretávame. Dokonca aj stres z celého dňa končí pri sprchovaní v našom odpadovom potrubí. Po takej namáhavej službe by sme mali potrubiu dopriať z času na čas relax v podobe potrubnej očisty. Takúto očistu môže vašim odpadom ponúknuť služba Prebíjanie odpadov Vranov.

  Kedy je správny čas na čistenie odpadového potrubia

 

No kedy je ten správny čas na prebíjanie odpadov? Sú prípady, kedy môže dôjsť k veľmi nepríjemným škodám na majetku z dôsledku zanedbania čistenia odpadového potrubia. Samozrejme bežný človek nemá technické vybavenie, ktoré by mu umožňovalo zistiť, aký je stav jeho odpadového potrubia.

 

No vaše potrubie vám to napovie aj samo! Spísali sme pre vás tri najčastejšie znamenia, ktorými vaše odpadové potrubie volá o pomoc.

  Zápach

 

Poznáte ten pocit keď v dome niečo páchne – vy ňucháte po dome ako stopársky pes a nedokážete nájsť príčinu zápachu? Pričuchli ste si už k umývadlu? Častokrát zápach je prvým znakom upchávajúceho sa potrubia. Dennodenne potrubím prechádza množstvo nečistôt, ktoré sa postupne zachytávajú na steny odpadového potrubia.

 

Prvou pomocou je prebíjanie potrubia bežne dostupnými prostriedkami na zapchané odpadové potrubie. Na internete nájdete dokonca domáce recepty na prostriedky, s ktorými môžete vaše potrubie prečistiť. Najčastejšie tieto babské recepty odporúčajú soľ, ocot, sódu bikarbónu a kyselina citrónovú. Pokiaľ zápach pretrváva, je možné, že problém nie je len v bežnom znečistení. Preto je nutné zabezpečiť čistenie a prebíjanie odpadov zveriť odborníkom. 

 

Olej do otoku nevylievajte

 

Umývadlo neodteká. Priznajte si, ako často umývate panvicu od oleja bez toho, aby ste ju predtým od mastnoty dôkladne očistili? Vedeli ste, že použitý olej môžete odovzdať na ďalšie spracovanie? V každej domácnosti je množstvo jednoduchých riešení, ktoré by nám mohli zjednodušiť život, no vďaka našej lenivosti ich úspešne ignorujeme.

 

Je predsa jednoduchšie vyliať tú mastnotu do kuchynského drezu ako nájsť si nádobu na zber oleja. Mastnota je najčastejšou príčinou upchávania kuchynského drezu. Olej spolu so zvyškami potravy dokáže spôsobiť nemalé problémy, ktoré vás v konečnom dôsledku môžu vyjsť veľa peňazí, keď budete musieť na prebíjanie odpadov zavolať odborníkov.

 

Takúto situáciu vám pomôže vyriešiť gumený zvon, ktorý tlakom prečistí vaše potrubie. Následne je vhodné využiť chemické a nechemické prostriedky na prebíjanie odpadového potrubia. Je pravdepodobné, že situácia sa bude opakovať.

 

Kým ešte problém s odtokom nie je veľmi vážny, možno vám napadne siahnuť po jednoduchom riešení, ktorým môžu byť tyčinky do odpadu. Výrobca sľubuje, že váš problém s upchatým odpadom vyriešia.

 

My sa však domnievame, že to zafunguje skôr ako prevencia a v akútnych prípadoch určite odporúčame radšej privolať odborníka, ktorý vám poskytne profesionálne riešenie problému so zárukou.

 

Signály, ktoré by ste nemali ignorovať

 

Umývadlo sa plní vodou z potrubia, keď sa sprchujete vo vani. Tento stav môže byť posledným volaním o pomoc. Vaše odpadové potrubie bude pravdepodobne zapchaté v hlbokých útrobách potrubia.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako riešiť problémy s upchatým odpadom? Odporúčame zavítať na web huglo.sk, ktorý sa venuje problematike prebíjania odpadov a kanalizácií nie len v lokalite Vranov nad Topľou.

Hodnotenie

3 znamenia signalizujúce problémy s odpadovým potrubím
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma