7 atraktívnych zručností

7 atraktívnych zručností

Tento článok ti ponúka zručnosti, ktoré môžeš pridať do svojho životopisu, motivačného listu alebo hovoriť o nich na pohovore.

21.06.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Snaha o vytvorenie ideálneho životopisu, motivačného listu či absolvovanie excelentného pracovného pohovoru je večný problém pre uchádzačov o zamestnanie. Ak aj nemáš dokonalý životopis, vždy ho môžeš vylepšiť.Keď sa pripravuješ na novú prácu, mal by si si uvedomiť, čo zamestnávatelia chcú a vyhľadávajú. Tento článok ti ponúka sedem zručností, ktoré môžeš pridať do svojho životopisumotivačného listu alebo hovoriť o nich na pohovore. Ale nezabudni byť úprimný a nikdy netvrď, že si niečo urobil, dokázal alebo máš nejakú zručnosť, ak to tak nie je. 

 

1. Dosiahnuté výsledky

Namiesto jednoduchého uvedenia pozícií na akých si pracoval a názvov spoločností, by si mal radšej spomenúť veci, ktoré si dosiahol. Zamestnávatelia chcú ľudí, ktorí im môžu priniesť dobré výsledky a skôr inovovať než pasívne vykonávať svoju prácu, a to najmä na vedúcich pozíciách. 

 

2. Písomné a komunikačné zručnosti

Schopnosť efektívne komunikovať, či už písomne alebo verbálne, je nevyhnutnou kvalifikáciou pre akúkoľvek prácu. Či už si pracovník v továrni alebo generálny riaditeľ, musíš byť schopný jasne a efektívne komunikovať s klientami, zamestnancami, akcionármi, inými manažérmi a dodávateľmi.

 

3. Rozhodovacie zručnosti

Ak sa uchádzaš o vyššie pozície, napríklad o pozíciu hlavného operátora, jednou z najdôležitejších poznatkov, ktoré potrebuješ pre takúto prácu, je schopnosť rozhodovať sa správne a niekedy aj rýchlo. 

 

Celý článok nájdeš na portále brigada.sk 

 

Ďalšie 4 body ťa čakajú v druhom pokračovaní článku - 7 atraktívnych zručností, ktoré môžu zaujať tvojho potencionálneho zamestnávateľa. Už čoskoro!

 

 

 

Hodnotenie

7 atraktívnych zručností
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma