Aké sú vhodné hračky pre deti do 6 rokov?

Vhodné hračky pre deti

06.05.2021 | PoctiveSEO | hrackyzadobrekacky.cz

Aké sú vhodné hračky pre deti do 6 rokov?

Hľadáte hračky pre vaše deti? Vhodné hračky pre by mali byť okrem bezpečných aj zodpovedajúce ich vývojovým stupňom a schopnostiam. Deti v tomto veku sú zvyčajne veľmi spoločenské a zvedavé. Pri výbere hračiek je potrebné myslieť na to, že každé dieťa sa vyvíja individuálnym tempom. Ktoré hračky sú teda vhodnou voľbou?

Hračky pre malé deti - narodenie do 6 mesiacov

Bábätká sa rady pozerajú a sledujú ľudí, sú fascinované tým, čo ich ruky a nohy dokážu, zdvíhajú hlavu a otáčajú ju ku zvukom. Dobré hračky pre malé deti sú také, na ktoré môžu siahnuť, držať ich, cmúľať, ako napríklad hrkálky, veľké krúžky, hračky na stláčanie či hračky na zúbky. Určite si radi vypočujú aj hovoriace knihy albi, ​​knihy s riekankami a básničkami alebo nahrávky uspávaniek a jednoduché piesne.

Hračky pre deti - od 7 do 12 mesiacov

Deti v tomto veku sa začínajú hýbať, prevracať sa, sadať si, plaziť sa, ale aj stáť. Sú veľmi živé, počúvajú na svoje meno a rozumejú aj jednoduchým slovám. Hračky, ktoré ich zajmú sú určite také, s ktorými sa budú hrať - bábiky, hračky do vody, drevené kocky, vozidla s kolesami.

Hračky pre deti vo veku 1. rok

Väčšinou už môžu chodiť sami a dokonca aj stúpať po schodoch. Rozprávajú prvé slová a môžu sa hrať spolu s ostatnými deťmi. Radi experimentujú, no stále potrebujú dospelých, aby sa cítili v bezpečí. Knihy s jednoduchými ilustráciami, hračkárske telefóny, bábiky, plyšové hračky, puzzle či potreby na kreslenie, ako fixky a pastelky sú pre deti v tomto veku určite adekvátne. 

Hračky pre 2-ročné deti

Deti tohto veku veľa testujú, skáču, lezú, objavujú. Tešiť sa budú určite rôznym skladačkám, kockám, stavebniciam, detskému nábytku, hre s loptou, hráčkam do piesku, omaľovánkam. Keďže spravidla veľa hovoria a kladú veľa otázok, knihy s obrázkami ich určite zaujmú.

Hračky pre deti do 6 rokov

Pri prechode zo škôlky do prvej triedy sa mnoho rodičov snaží viesť deti k zodpovednosti. V tomto veku sa deti začínajú učiť čítať, knihy sú skvelou voľbou, ako ich v tom podporiť. Vyberajte také, ktoré im umožnia nasledovať ich záujmy, či už ich priťahujú obrázkové knihy alebo komiksy. Radi sa hrajú s inými deťmi. Von určite ocenia záhradné hojdačky, bicykel alebo kolieskové korčule.

 

Zaujímať ich budú určite skladačky, puzzle a hračky, kde môžu niečo riešiť. Podporiť ich kreativitu môžete kreslením a zakúpením pasteliek, fixiek, pečiatok, modelárskej hliny, plastelíny.

 

Ak má dieťa prístup k počítaču, zaujímavé pre nich budú určite programy alebo aplikácie, ktoré sú interaktívne, kde sa niečo naučia a ktorým deti rozumejú.

Hodnotenie

Aké sú vhodné hračky pre deti do 6 rokov?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma