Ako sa vhodne starať o pánsku spodnú bielizeň?

Ako sa vhodne starať o pánsku spodnú bielizeň?

Vo všeobecnosti platí, že chlapi by mali vymeniť spodnú bielizeň aspoň raz ročne.

20.05.2019 | Hi Promotion s.r.o. | andrie.cz

Pánska spodná bielizeň a pranie 

 

Bez ohľadu na to, čo hovorí návod, spodnú bielizeň vždy perte vo vlažnej vode. Horúca voda môže na spodnej bielizni spôsobiť škvrny a opotrebovať ju. Ako sa teda optimálne starať o čistotu spodnej bielizne?

Na ošetrovanie baktérií používajte bezfarebné bielidlo. Na škvrny aplikujte špeciálny prostriedok pred tým, ako ich hodíte do práčky. Spodnú bielizeň perte na jemnom programe tak, aby sa minimalizovalo trenie látky. Nesušte spodnú bielizeň v sušičke

 

Aj sušenie spodnej bielizne má vplyv na jej životnosť. Vysoké teploty totiž nepriaznivo ovplyvňujú materiál a v niektorých prípadoch ho môžu dokonca úplne zničiť – napríklad elastické kúsky nemajú v sušičke žiadnu šancu. Preto radšej zaveste spodnú bielizeň na sušiak a dovoľte jej, aby vyschla prirodzene.

 

Pri údržbe spodnej bielizne vám poslúžia aj manikúrové nožničky

 

Odstráňte voľné nite na staršej spodnej bielizni. Môžete použiť špeciálny strojček, vďaka ktorému bude vaša spodná bielizeň vyzerať lepšie. Ak to materiál nedovoľuje, použite manikúrové nožničky.

 

Skladujte spodnú bielizeň oddelene

 

Pánske trenírky alebo boxerky, ktoré nosíte do posilňovne, by ste nemali nosiť od práce a naopak. A to z praktických aj hygienických dôvodov.

 

Tipy na záver

 

Venujte pozornosť elastickým pásom a nohavičkám. Môžu sa časom opotrebovávať a rozstrapkávať, čo vám môže spôsobiť nepohodlie. Pred praním nezabudnite skontrolovať štítok na spodnej bielizni. Ďalším trikom je otočiť spodnú bielizeň naruby. Spodná bielizeň sa tak menej opotrebuje a dôkladnejšie vyčistí. Ak chcete, aby bola spodná bielizeň vždy čerstvá a čistá, pred praním použite odstraňovač škvŕn alebo pridajte bezfarebné bielidlo. Spodnú bielizeň sušte len na vzduchu. Sušička môže zničiť látku aj jej elasticitu. Nezabudnite sa o spodnú bielizeň pravidelne starať, a to orezávaním voľných nití, tak aby vám vydržala čo najdlhšie.

Hodnotenie

Ako sa vhodne starať o pánsku spodnú bielizeň?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma