Ako správne nabíjať smartfón?

Ako správne nabíjať smartfón?

Správne nabíjanie smartfónu, ktoré vám predĺži životnosť batérie, patrí medzi často diskutované témy.

30.11.2018 | Hi Promotion s.r.o. | idoctor.sk

Ako správne nabíjať smartfón?

Správne nabíjanie smartfónu, ktoré vám predĺži životnosť batérie, patrí medzi často diskutované témy. Prečítajte si nasledovné tipy, ktoré vám so šetrením batérie pomôžu.

Dnešné batérie nemajú pamäťový efekt

Kedysi ste museli nový telefón trikrát úplne vybiť, dnes to už neplatí. Smartfóny by ste mali nabíjať radšej častejšie, ale po menších dávkach. Klasická batéria má životnosť cca 1000 cyklov, čo v preklade znamená, že ju môžete nabiť 1000krát z 0% na 100%, kým sa poškodí. Ideálnym spôsobom je ale nabíjať telefón skôr, ako sa úplne vybije a nenabíjať ho až na 100%. Najviac batériu šetríte, ak ju budete udržiavať nabitú tak na polovicu – 50%. Aj hĺbka vybitia by mala byť čo najmenšia. Platí, že čím je menšia, tým viac nabíjacích cyklov vám smartfón vydrží.

Smartfón neprebíjajte

Smartfón by ste v žiadnom prípade nemali nabíjať v noci. Akonáhle totiž telefón nabijete na 100%, mali by ste ho z nabíjačky odpojiť.

Nevystavujte smartfón extrémnym teplotám

Teploty, či už prinízke, alebo privysoké, škodia batérii. Nevystavujte preto smartfón priamemu slnku či teplotám hlboko pod bodom mrazu. Zakúpte si k nemu puzdro, ktoré ho v podobných prípadoch ochráni.

Ani rýchlo nabíjacie nabíjačky nie sú žiadnou výhrou

Turbo nabíjačky vám síce smartfón nabijú rýchlo, ale zároveň škodia batérii. Z dlhodobého hľadiska je lepšie používať klasické nabíjačky, ktoré nespôsobia batérii šok.

Pokazila sa vám nejaká súčiastka na smartfóne, nedopatrením ste rozbili displej alebo potrebujete vymeniť batériu za nový kúsok? Neváhajte, zverte svoj telefón do rúk profesionálov a navštívte servis mobilov iDoctor v Bratislave. iDoctor má všetky náhradné diely skladom a smartfóny opravuje aj na počkanie. Ak do servisu mobilov nemôžete zájsť osobne, netreba si zúfať, môžete smartfón do opravovne poslať.

 

Hodnotenie

Ako správne nabíjať smartfón?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma