Ako vytvoriť online životopis

Ako vytvoriť online životopis

Kvalitne vytvorený životopis je dnes veľmi potrebný. Najmä ak sa uchádzame o prácu na ktorej nám veľmi záleží.

20.03.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Životopis by mal obsahovať 

 

V prvom rade by mal životopis obsahovať osobné údaje, ako meno, titul, bydlisko, telefónne číslo a email. V niektorých prípadoch je vhodné uviesť aj sociálne siete. 

 

Dôležitou súčasťou životopisu je  aj vzdelanie. Zamestnávateľa bude zaujímať aké vzdelanie ste dosiahli a na akých školách. Je potrebné zapísať školu, dátum od kedy do kedy ste na nej študovali, prípadne uviesť aj fakultu alebo obor. Na konci najmä uviesť výšku dosiahnutého vzdelania na danej škole. Dobrým a prehľadným tipom je ako prvú uviesť školu, ktorú ste dokončili poslednú alebo na ktorej ešte študujete. 

 

Časť, ktorá bude zamestnávateľa zaujímať asi najviac sú pracovné skúsenosti. Rovnako ako pri škole uvediete názov práce, dátum výkonu práce a náplň práce, ktorú ste vykonávali. Myslite na to, že akákoľvek prax je dôležitá, z každej brigády sa dá vyťažiť nejaká dobrá skúsenosť do životopisu. 

 

Jazyky a počítačové zručnosti, sú ďalším plus a váš životopis len vylepšia. Pri jednotlivých kolónkach nezabudnite uviesť stupeň na ktorom jednotlivé zručnosti ovládate. Napríklad pr angličtine úroveň B2, alebo pri Microsoft Word - pokročilý. Ak ste vlastníkom nejakého certifikátu z kurzu, taktiež ho uveďte. 

 

Aby sa o vás zamestnávateľ dozvedel niečo viac, môžete do životopisu uviesť aj svoje záľuby a silné stránky. Za najvyžadovanejšie sa považujú flexibilnosť, spoľahlivosť a komunikatívnosť. 

 

Kde si životopis vytvoriť? 

 

Existuje množstvo stránok, na ktorých si môžeme vybrať z množstva šablón. Môžeme zvoliť  rôzny dizajn, písmo, farbu a podobne. Dizajn si samozrejme navolíme sami, tak ako nám vyhovuje. 

Životopis je možné vytvoriť aj v rôznych variantách, čo sa týka jazyka. Odporúčame si vytvoriť aj životopis v anglickom jazyku, ak by ho od vás zamestnávateľ vyžadoval. 

 

Hodnotenie

Ako vytvoriť online životopis
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma