Alternativne možnosti zateplenia a ich výhody

Alternativne možnosti zateplenia a ich výhody

Zateplenie vášho domova vám pomôže ušetriť

02.12.2021 | PoctiveSEO | www.parfumylacno.sk

Zateplenie vášho domova vám pomôže ušetriť. Poďme si teda povedať, aké alternatívne možnosti zateplenia existujú, a aké sú ich výhody na pár príkladoch. 

 

Prečo zatepľovať?

Jednoducho povedané, hlavnými dôvodmi zateplenia, sú ochrana pred letnými horúčavami a udržanie tepla v zime. Zateplenie vám ušetrí peniaze aj energiu, či už za vykurovanie v zime alebo chladenie v lete. 

 

Alternatívne možnosti

Na trhu sa čoraz viac objavujú nové možnosti zateplenia, ktoré sa sa odlišujú od tých tradičných. Predstavme si teda aspoň niektoré alternatívne materiály na zateplenie domu

 

Drevovláknitá izolácia

Výhodou, drevovláknitej izolácie je, že je ekologická, pretože sa vyrába z vlákien mäkkého dreva s prímesou prírodných živíc, vodoodpudivých látok a parafínov. Tiež neprepúšťa nežiaduci hluk a pozitívne ovplyvňuje zdravú klímu v domácnosti

 

Konope

Používa sa približne posledných 10 rokov. Výhodami izolácie z konope sú odolnosť proti vlhkosti, škodcom, plesniam a hnilobe.  Vyniká tiež dobrými izolačnými vlastnosťami v lete, schopnosťami izolovať aj zvukovo a minimálnym zaťažením životného prostredia pri výrobe.

 

Fúkaná izolácia

Zatepliť rodinný dom môžete aj pomocou fúkanej izolácie. Pri fúkanej izolácií sa materiál nanáša pomocou špeciálneho stroja, ktorý vzduchom poháňa materiál cez hadicu priamo na miesto aplikácie. Výhodou tohto spôsobu je predovšetkým rýchlosť aplikácie a okamžitý efekt. Ďalšími výhodami sú rýchla návratnosť investície a dokonalý tepelný a akustický efekt. 

 

Autor: Natália Várošová, SEO služby a copywriting

 

Hodnotenie

Alternativne možnosti zateplenia a ich výhody
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma