Bicykel z kufríka pomôže urobiť naše mestá ekologickejšie

Bicykel z kufríka pomôže urobiť naše mestá ekologickejšie

• Elektrinou poháňaný bicykel, ktorý sa dá zložiť do veľkosti kufríka a váži len 7,5 kg

26.05.2014 | Media In | www.bike-intermodal.eu

Len máločo sa vyrovná pôžitku z riadenia bicykla. Naviac ide v súčasnosti o veľmi praktický spôsob dopravy. No v čoraz rušnejšom prostredí miest sa môže bicyklovanie stať oveľa komplikovanejším, keďže cyklisti musia často vyrovnať so zložitou dopravou. Vzrastá aj množstvo krádeží bicyklov. Riešenie sa črtá v podobe skladacích bicyklov, ktoré výborne zabezpečujú mobilitu v meste, keďže sa bez problémov dokážu vyrovnať s autami a prostriedkami verejnej dopravy. Projekt Bike Intermodal, ktorý je financovaný Európskou úniou, vyvinul prototyp nového skladacieho bicykla, ktorý váži len 7,5 kg a je ho možné zložiť do rozmerov 50 x 40 x 15 cm. Ľahko sa uskladňuje, prenáša alebo jednoducho odloží do rohu reštaurácie, baru alebo kina. Jeho súčasti sú taktiež naplno recyklovateľné, čo znamená, že bicykel je priateľský k životnému prostrediu: od výroby počas celej doby používania a dokonca aj po nej!      

“V Bike Intermodal sme skombinovali to najlepšie z dizajnu, produkcie a technológie skladania bicyklov. S použitím najnovších dostupných materiálov sme boli schopní vytvoriť super-kompaktný, ľahký a atraktívny bicykel, ktorý je perfektný na používanie v mestskom prostredí. Veríme, že osloví nielen fanúšikov bicyklovania, ale aj ľudí, ktorým doteraz takýto spôsob dopravy nič nehovoril, aby konečne nasadli na bicykel a užili si slobodu, ktorú nám ponúka,“ uviedol Alessandro Belli zo spoločnosti Tecnologie Urbane, jeden z kľúčových partnerov a zakladateľ projektu Bike Intermodal.  

 

Aj Bratislava podporuje cyklistickú evolúciu 

V priebehu roka 2013 sa zrealizovalo v Bratislave deväť cyklistických projektov. Pribudli aj desiatky cyklostojanov a počet cyklistov v porovnaní s rokom 2012 vzrástol o polovicu, čo je jasným signálom, že o tento druh dopravy rastie záujem.

Na realizáciu sú pripravené ďalšie úseky a tento rok sú v oblasti bratislavskej cyklodopravy kľúčové štyri projekty: Pribinova ulica, Trenčianska ulica, Devínska cesta (1. etapa, Tieňavy) a zavedenie automatickej požičovne mestských bicyklov. Zároveň sa mesto Bratislava pripravuje na realizáciu menších projektov ako je prepojenie existujúcich cyklotrás, či bodové opatrenia. Rovnako pracujú aj na projektových dokumentáciách.

„Bicykel je pre mesto úplne ideálny dopravný prostriedok. Všetky naše merania preukazujú, že na krátke vzdialenosti je to aj najrýchlejší spôsob dopravy. Navyše, bicykel neprodukuje hluk, škodlivé emisie a prakticky nezaberá miesto na parkovanie. Skladací bicykel z kufríka je produkt, ktorý cyklistickú dopravu posúva na novú úroveň a spája viaceré parametre dokopy - elektromobil aj skladačku. Pre Bratislavu ako mesto, ktoré sa mimoriadne intenzívne venuje elektromobilite aj cyklodoprave, je to ideálny produkt,“ uviedol Michal Feik, poradca primátora mesta Bratislava.

 

Revolúcia v dizajne skladania bicyklov

Každý rok sa vyrobí približne 135 miliónov bicyklov, z čoho skladacie predstavujú približne 2 %. Bike Intermodal sa presúva z typickej zásobovacej siete pre bicykle k sieti inšpirovanej automobilovým priemyslom.

„Pevnosť bicykla sme vylepšili znížením počtu komponentov a využitím najpevnejších, no zároveň najľahších materiálov ako je napríklad magnézium. Každá súčiastka je testovaná, je ju možné identifikovať a zrecyklovať. Náš výrobný proces sa zameriava na kontrolu kvality, životný cyklus produktu a silné environmentálne povedomie,“ uviedol Alessandro Belli.  

Hodnotenie

Bicykel z kufríka pomôže urobiť naše mestá ekologickejšie
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma