Chyby v životopise, ktoré možno robíš aj ty

Chyby v životopise, ktoré možno robíš aj ty

Ktoré to sú?

30.11.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Zamestnávateľ sa ti neozýva naspäť? Chyba môže byť aj v tvojom životopise. Mnoho záujemcov o prácu majú problémy s písaním životopisu a toto sú veci, na ktoré si musíš dať obzvlášť záležať:

 

Skontroluj svoj životopis kvôli gramatickým chybám

Hneď ako dokončíš svoj životopis budeš si ho musieť prekontrolovať, najlepšie aj 2x. Avšak odporúča sa, aby si ho prípadne prečítal ešte jeden z tvojich kamarátov, alebo rodičia  - pretože sám svoje chyby horšie spozoruješ, než tvoji blízky. Gramatické chyby sú naozaj veľmi zlá vizitka – niekedy sa tieto chyby môžu objaviť úplne náhodou a môžu vyť iba výsledkom nepozornosti či zbrklosti a nemusia nutne znamenať neznalosť. Každopádne, v životopise nemajú čo robiť.

 

Prehnaný dizajn

Nie je potrebné do životopisu pridávať prehnané detaily alebo ozdobné písmo. Dôležité je držať sa jednoduchosti a sofistikovanosti. Menej je viac. Životopis musí byť prehľadný a čitateľný – na to je potrebné myslieť.

 

Žiadna originalita

V životopise sa väčšinou (a hlavne pri silných stránkach a podobne) pridávajú nejaké tie zaužívané formulky, alebo sa priamo skopíruje to, čo pridal zamestnávateľ do inzerátu – teda to aké vlastnosti u zamestnanca hľadá. V životopise je potrebné byť originálny a hlavne – svojský. Nie je potrebné si vymýšľať, ale naozaj preukázať to, v čom si dobrý a nie je potrebné zadať iba to, čo sa očakáva, že tam bude – každý má predsa iné skúsenosti a aj vlastnosti.

 

Nesprávny kontakt

Zle zadaný osobný kontakt je veľká chyba – stáva sa to hlavne vtedy, ak sa životopis dlhšie neobnovuje. Napríklad práve si odišiel zo zamestnania a hľadáš si nové miesto? Tak v tom prípade, ak chceš opäť použiť životopis, ktorý si si dávnejšie vytvoril – budeš si musieť doŇ dopísať nové skúsenosti , avšak hlavnr skontrolovať, či tam má zadaný aj nový kontakt. Ak tam bude stále ten nesprávny, zamestnávateľ sa ti asi ťažko dovolá.

 

Brigády sú nanič?

Vôbec to tak nie je. Brigády, a hlavne v tom prípade, že si ešte len vyšiel zo školy a chceš sa zamestnať, v sebe nesú drahocenné skúsenosti. Aj keď sa môže zdať, že ide naozaj iba o banality, nikdy to tak nie je . Veď predsa pri brigádach si sa mohol naučiť komunikovať so zákazníkmi, mohol si si zlepšiť cudziu reč, mohol si sa naučiť aj nejakú odbornú činnosť. Takže nikdy v životopise nevynechávať brigády, ktoré by ti mohli dosvedčiť tvoje silné stránky a skúsenosti.

 

Životopis je prvá vec, ktorá môže tvojho potenciálneho zamestnávateľa zaujať. Je to prvý krok a kľúč k tomu druhému – ktorým je pohovor. Nikto nechce skaziť  svoju prvú príležitosť – mala by sa využiť a vytvoriť si životopis, ktorý stojí za to.

Hodnotenie

Chyby v životopise, ktoré možno robíš aj ty
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma