Čo je investovanie do CFD a ako na ňom zarobiť stovky EUR?

Investovanie nie je len pre bohatých. Vyskúšať si ho môžete zdarma a úplne bez rizika.

04.08.2015 | Obchodovanie na burze | www.obchodovanienaburze.sk

Investovanie už dávno nie je iba pre bohatých. Vďaka pokročilým technológiám už nemusíte využívať služby tradičných brokerov, ktoré stoja nemalé peniaze. Renomované zahraničné spoločnosti ponúkajú prístup na burzu bez provízií a bez poplatkov. Zároveň vám stačí na vstup na burzu iba 100 €. Stačí vedieť, ktorého poskytovateľa týchto služieb si vybrať.

 

Dôležité je aby ste si mohli vyskúšať jeho služby ešte pred tým, než začnete investovať takpovediec "na ostro". Toto sa realizuje cez demo účet, v ktorom môžete nakupovať a predávať a realizovať všetky finančné operácie v reálnom čase a na reálnych dátach. Jediným rozdielom je, že neriskujete svoje peniaze, ale virtuálne peniaze ktoré vám budú pridelené. Vybrať si môžete jedného z obchodníkov, ktorých odporúča väčšina krátkodobých investorov napríklad tu: prehľad brokerov. Druhou alternatívou je preštudovať si recenzie online obchodníkov, hlavne na zahraničných stránkach.

 

Mám brokera, čo teraz?

 

V princípe je ďalší postup pre začatie investovania veľmi jednoduchý. Zaregistrujte sa a vyskúšajte si obchodovanie v demo účte. Ak obchodník, ktorého ste si zvolili demo účet neponúka, tak ho opustite a nájdite si iného. Nemožnosť vyskúšať si bez rizika investovanie do akcií je jeden zo znakov toho, že sprostredkovateľovi nejde o spoluprácu a spoločný prospech pre oboch, ale čo najrýchlejší zisk bez ohľadu na to, či stratíte vaše peniaze, alebo nie.

 

Do čoho investovať?

 

Na záver si zhrňne pár tipov do čoho investovať na burze. Na výber máte okrem cenných papierov, tiež indexy, ETF fondy, alebo komodity. Ja osobne odporúčam vyskúšať si každý z týchto nástrojov a zistiť, ktorý vám najviac vyhovuje. Vhodné na dlhodobé investovanie môžu byť v súčasnosti akcie veľkých technologických spoločností, farmaceutických firiem, ale tiež burzové indexy, ako napríklad DAX, Nikkei, či NASDAQ. Sami najlepšie zistíte kde je pre vás osobne najvýhodnejší pomer zisk vs. riziko.

 

Pre ďalšie informácie skúste navštíviť www.obchodovanienaburze.sk kde sú vysvetlené pojmy ako CFD - kontrakt na rozdiel, pákový efekt a nájdete tam tiež recenzie renomovaných online brokerských spoločností, ktoré poskytujú služby aj na Slovensku.

 

Hodnotenie

Čo je investovanie do CFD a ako na ňom zarobiť stovky EUR?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma