Dominika Fabová Hair Studio Košice - interview

Dominika Fabová Hair Studio Košice - interview

Rozhovor so mnou ako so zakladateľkou a prevádzkovateľkou úspešného a vyhľadávaného vlasového štúdia v Košiciach

12.01.2019 | Dominika Fabová | Kadernicka.sk

Košice sú veľké mesto a kaderníctiev sú v ňom tucty. Lenže nájsť dobrú kaderníčku za "kresťanské peniaze" nie je jednoduché ani v Bratislave, nieto na východnom Slovensku.

 

Nie je to jednoduché - avšak, vďakabohu, ani zďaleka to nie je nemožné. My sme natrafili na Dominiku Fabovú a jej Hair Studio. Ženu, hľadajúcu kvalitné kaderníctvo, presvedčí v Dominikinom prípade hneď niekoľko faktov.

 

Prvým je jej fanpage na sociálnej sieti. Respektíve skôr hodnotenia na nej. Mať pri niekoľkých desiatkach recenzií "hviezdičkový" priemer 5.0 - to prosto nejde podviesť. Za tým musia byť naozaj desiatky spokojných reálnych zákazníčok.

 

Na fanpage je nemožné prehliadnuť niektorý z odkazov na Dominikin vlastný blogový web, nesúci pre zjednodušenie zapamätania jej meno. Články o starostlivosti o vlasy na ňom a celková úroveň tej stránky je druhým nespochybniteľným argumentom kvality. Alebo prinajmenšom toho, že Dominika Fabová vie, čo robí a rada svoje znalosti a skúsenosti odovzdáva zákazníčkam. (Ešte ľahšie na zapamätanie než jej blogový web však má jej oficiálna stránka. Určite každý uzná, že "kaderníčka.sk" si nikto na Slovensku nemôže nepamätať.)

 

Pre mňa osobne dôležitým faktorom pre výber kaderníčky, ktorej zverím moju korunu krásy, je kaderníčka sama. Jej výzor, pôsobenie, povedzme "aura", jej pestovanosť. Isto, hovorí sa, že obuvník spravidla chodí bosý. Ja ale nemôžem dôverovať človeku, ktorý sa mi má starať o vlasy - ak ten človek sám ich nemá perfektné. A nie iba vlasy: všímam si aj mejkap, nechty, upravenosť a čistotu oblečenia a pod.

 

Dominika je krásna žena. A nepíšem o tom, že v jej 19-ich rokoch bola finalistkou trenčianskej Miss. Lebo to nie je podstatné. Píšem o tom, že v jej salóne Dominika Fabová Hair Studio som ju našla upravenú, čistú, štýlovo oblečenú a voňavú. Napriek podvečernej hodine.

 

Dominika, prečo vlastne pôsobíš v Košiciach?

 

Fakt je, že študovala (za kaderníčku, samozrejme - poznámka autora článku) a vyrastala som v Trenčíne. Ale zhruba pred šiestimi rokmi som sa nechala zlákať na odchod do Košíc okrem iného za vidinou väčšieho trhu.

 

Začala si hneď podnikať?

 

Nie som povolaním dcéra, aby také niečo bolo možné. (Smiech.) Makala som štandardne pre šéfa do momentu, keď mi bola ponúknutá možnosť vziať si "naše" kaderníctvo do prenájmu. Fúha… Ešte dnes ma trošku mrazí, keď na to spomínam. Na jednej strane obrovská túžba po tom, byť sama sebe šéfom, rozhodovať, ísť absolútne vlastnou cestou.

Na druhej strane tá obrovská zodpovednosť, mať všetko len a len na vlastných pleciach. V dvadsiatich dvoch rokoch. V úplne cudzom meste, bez jediného príbuzného, ktorý by v krajnom prípade mohol pomôcť. Vlastne bez akejkoľvek potenciálnej pomoci či zázemia. Absolútne hodená do ľadovej vody - a plávaj.

 

Si všeobecne tvrdohlavá a ideš za tým, čo si zaumieniš?

 

To nechcem hodnotiť. Spýtaj sa mojich známych. (Znovu smiech. Dominika Fabová je prosto veselá povaha.) Ale v tomto prípade som mala gule a išla som do toho. Dnes mám tak širokú a stabilnú klientelu, že pri presťahovaní sa do nových priestorov som nepocítila ani najmenší výpadok obratu. Skôr naopak. A za to som nesmierne vďačná.

 

Že je tvoja klientela spokojná, to vidím na recenziách. Že si šikovná, to som videla vopred na množstve fotografií naozaj nádherných prác, ktoré publikuješ. A na komentároch pod nimi ako od majiteliek upravených vlasov, tak od rôznych obdivovateliek. Čím sa ale podľa teba odlišuje tvoje Hair Studio od iných košických kaderníctiev?

 

Pokračovanie článku si môžeš prečítať na tejto linke.

Hodnotenie

Dominika Fabová Hair Studio Košice - interview
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma