Drevoobrábacie stroje svetovej kvality

Drevoobrábacie stroje svetovej kvality

Automatizované kotúčové píly pre priemysel

24.10.2018 | StrojCAD | www.strojcad.sk

Princíp pílenia pomocou dvoch pílových kotúčov v pravouhlom usporiadaní je vo svete známy a používaný už vyše 60 rokov. Dvojkotúčová uhlová píla DKP 6 využíva posledné najmodernejšie konštrukčné prevedenie pravouhlého rezného mechanizmu, s dvomi navzájom kolmými pílovými kotúčmi, vyvinuté firmou StrojCAD, ktoré jej umožňuje pri vhodnom sortimente výrezov rezať oboma smermi.

 

Nový rezný mechanizmus umožňuje dosiahnuť maximálny výrez 21 × 21 cm. Na píle DKP 6 je možné rezať guľatinu až do dĺžky 12 m pri dĺžke upínacieho rámu len 18 m. Avšak aj dlhšie kmene je možné rezať na predĺženom upínacom ráme vyrobenom na zákazku. Použitie pílových kotúčov priemerov 400 až 550 mm dáva vysokú variabilnosť v sortimente výrezov. Zákazník tak dostáva možnosť efektívne využiť aj malé pílové kotúče s minimálnou hrúbkou rezu na rezanie malých výrezov, nábytkových výrezov, radiálneho reziva alebo na porez drahých drevín, čím maximálne znižuje množstvo odpadu a zvyšuje výťažnosť. Avšak aj porez guľatiny je pre Dvojkotúčovú uhlovú pílu DKP 6 hračkou. Pri použití pílových kotúčov priemeru 550 mm píla dokáže vyrezať všetky bežne potrebné stavebné hranoly, krokvy, pomúrnice...

 

Výborná kvalita povrchu a vysoká presnosť reziva je u Dvojkotúčovej uhlovej píly DKP 6 samozrejmosťou. Dva výkonné 22 kW elektromotory, tuhá konštrukcia rezného mechanizmu a celej pílovej hlavy, presné nastavovanie rozmerov a robustný upínací rám sú zárukou spoľahlivého a úspešného nasadenia aj nepretržitých prevádzkach. Najnovšie, veľmi rýchle, komfortné a užívateľsky jednoduché riadenie píly vám poskytne možnosť maximálne zhodnotiť drevnú hmotu v to najkvalitnejšie rezivo. Vysoký smenový výkon dosiahnete už u štandardných verzií píly. Hydraulická manipulácia s kmeňmi (nakladanie, upínanie, obracanie, vyrovnávanie a centrovanie) Vám však okrem uľahčenia manipulácie dopomôže aj k ďalšiemu zvyšovaniu výťažnosti a smenového výkonu.

Hodnotenie

Drevoobrábacie stroje svetovej kvality
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma