Inšpirujte sa: Tipy na jarné fotografie

Inšpirujte sa: Tipy na jarné fotografie

Jar je už v plnom prúde a fotografom tak v celej svojej farebnosti ponúka mnoho inšpiratívnych nápadov na unikátne fotografie

30.04.2019 | Hi Promotion s.r.o. | aqt.sk

Foťte kvetiny

 

Máte obľúbený kvet? Snežienky, prvosienky či tulipány? Jar vám ich umožňuje zachytiť v prírode. Kvety sa najlepšie fotia skoro ráno a neskoro večer, konkrétne behom zlatej hodiny.

 

Fotenie krajiny

 

Jar vám ponúka nádherné scenérie. Môžete fotiť rozkvitnuté lúky, stromy, parky, kopce, západ slnka a všetko s kvietkami v popredí. Ako krajinu odfotíte tak, aby vynikli kvety? Stačí použiť nižšie clonové číslo, vďaka ktorému rozostríte pozadie. Kvety tak na fotke vyniknú a vytvoria nádherný kontrast.

 

Stromy, ktoré kvitnú

 

Čakajú na vás rozkvitnuté jablone, japonské čerešne, zlatý dážď. Foťte a zamerajte sa na detail.

 

Zachyťte dážď

 

Dážď je neodmysliteľnou súčasťou jari, a preto by fotografie s detailom na kvapky vo vašom jarnom portfóliu nemali chýbať. Šedivé prostredie rozžiari farebný dáždnik.

 

Nájdite dokonalé portrétne pozadie

 

Premýšľate, ako fotiť portrét počas jari? Jar vám ponúka nádherné miesta, kde vytvoríte jedinečné portrétne fotografie. Pozadie by malo byť, ak to je možné, jednofarebné. Samozrejme, aj jarné prvky a prírodu môžete využiť vo svoj prospech – nezabudnite ale rozostriť pozadie, aby fotená osoba nezanikla.

 

Východ a západ slnka

 

Jeden z najobľúbenejších typov fotografií, ktorý pravdepodobne nikdy nestratí svoje čaro. Západ aj východ slnka môžete fotiť v každom ročnom období. Kvitnúce stromy a zelenajúca sa tráva fotky ale ozvláštnia. Teraz si už stačí len privstať a vydať sa za dobrodružstvom.

Pri fotení by ste nemali zabúdať na základné pravidlá, medzi ktoré patrí kompozícia fotografie, ktorá môže byť napríklad stredová alebo „dvojtretinová“, na farebnosť a správne osvetlenie.

Hodnotenie

Inšpirujte sa: Tipy na jarné fotografie
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma