Je pre teba učenie nuda?

Zmeň svoj prístup k učeniu

22.11.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Je mimoriadne namáhavé sústrediť sa na školu pokiaľ ťa dané učivo vôbec nebaví. Preto sme si povedali, že ti pomôžeme s rozlúsknutím problému, ako sa lepšie sústrediť a rozumieť škole.

 

Poznáme to všetci- niečo si čítaš aj 100x po sebe a stále nič. Potrebné je možno zmeniť svoj prístup a najmä zmeniť prostredie.

 

skús si nájsť svoje miesto, kde budeš bez akéhokoľvek vyrušenia (kaviareň, izba...) nájdi najmä tiché miesto, prípadne si priprav vlastný playlist sprav si vlastné poznámky vytvor si systém- daj nejaký čas učeniu a potom pauze.

 

Už si niekedy premýšľal o tom, aký typ študenta si?

Typológia štýlov učenia nie je hlúposť, je dobré sa s týmto zoznámiť a lepšie pochopiť, akým spôsobom môžeme látku lepšie chápať a ušetriť si tak kopu času.

 

Vizuálny typ

Je to najobľúbenejší typ, s ktorým často študenti prichádzajú. Ide o to, že týmto študentom sa lepšie pamätá a chápe látka tak, že si ju prekreslia. Preto najviac využívajú grafy alebo diagramy a používajú farebné perá. Najlepšie disponujú svojou vizuálnou pamäťou. Tam, kde iní píšu. oni kreslia.

Týmto štýlom učenia a chápania sa musia učiť najmä študenti, ktorí sa rozhodli študovať výtvarné umenia.

 

Auditívny typ

Najlepšie im ide počúvanie a diskucia. Tento typ  študenta potrebuje počuť výklad celej látky, skôr ako si to napíše alebo nejako zreferuje. Technika jeho učenia spočíva v predčítavaní učiva nahlas alebo priama komunikácia, preto ich veľakrát vidíš, ako sa hlási a pýta si odpoveď. Títo študenti sú najlepší v hudbe, majú totiž citlivejšie vnímanie tónov.

 

Kinestetický typ

Inak aj pohybový typ, asi najmenej zastúpení pomedzi študentmi. Sú to neposední a veľmi aktívni študenti, ktorí sa snažia stále všetko skúšať a robiť. Pri učení im pomáha priama demonštrácia príkladov na tabuly alebo experimenty. Tajomstvo i Najlepší sú práve v pohybových činnostiach ako je tanec, športy alebo aj herectvo.  

 

Učenie skrz písanie a čítanie

Iným doplňujúcim typom medzi študentmi sú tí, ktorí sa učia pomocou slov a ich významu. Ich štúdium prebieha tak, že si všetko ručne prepíšu. Táto metóda sa odporúča všetkým študentom, nakoľko to je práve cesta k lepšiemu porozumeniu a možno aj naučeniu sa o niečo viac. Táto technika sa hodí najmä pre spisovateľom blogerov a iné profesie, ktoré pracujú v prvom rade s textom.

Hodnotenie

Je pre teba učenie nuda?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma