Počul si už o Time managemente?

Počul si už o Time managemente?

Rady, ako si nájsť čas

19.11.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Vždy príde nejaké to obdobie, kedy je vecí prosto toľko veľa, že sa z nich nevieme vyvliecť? „Nemám čas.“ „Mám toho veľa.“ – poznáš to? Od rána do večera sa pravdepodobne naháňaš, aby si stihol, čo najviac vecí. Oplatí sa to takto robiť? Nie. Postupne s pribúdajúcim časom prídeš o motiváciu, nadšenie a záujem a tvojmu zdraviu to taktiež nepomáha. Skús pracovať múdro  a nie tvrdo s pomocou time managementu!

 

Mnoho ľudí prichádza domov s pocitom, že sú v jednom kole a zdá sa, že táto špirála povinností sa nijako nekončí. Obyčajným sebaklamom býva práve to, že celý deň sa iba naháňame, vybavujeme, učíme sa, pracujeme- no má to nejaký efektívny dopad na veci, čo robíš? Nie je to tak, treba sa zamyslieť nad svojím spôsobom práce a začať robiť zmeny.

 

Pokiaľ si budeš vedieť čas správne rozložiť, už by ti nemalo nič uniknúť. Sleduj s nami body, ktoré ti môžu pomôcť cítiť sa lepšie a podávať znamenité výkony:

 

Zoznam úloh

Je to pre začiatok to najjednoduchšie, čo by si mal spraviť. Tým, že si veci spíšeš, na nič nezabudneš a budeš schopný svoje akcie priebežne sledovať. Taktiež si stráž časovú stránku všetkých vecí, ako je tvoje hobby, práca alebo aj učenie. Podstatné je vedieť, koľko ti daná úloha zaberie. S prehľadným zoznamom by si nemal mať problém tieto veci dodržiavať.

 

Priority

To najpodstatnejšie sprav vždy na začiatku! Budeš tak schopný ísť s čistím štítom ďalej. Sústreď sa vždy len na jednu vec, nespúšťaj ju spod kontroly. Zbytočné rušivé elementy, ako mobil, televízia a podobne si k ničomu nepomôžu. Preto ostaň v kľude doma, uvar si čaj a sústreď sa.

 

Víkendy

Si šťastný, keď sa konečne skončí namáhavý týždeň, odložíš všetky starosti a ideš sa baviť? Bohužiaľ, človek, čo chce mať skutočne veci pod kontrolou a uľahčiť si život, bude musieť vedieť čo to spraviť aj cez víkend. Ani nevieš ako moc ti môže dopomôcť trochu práce navyše počas víkendu.

 

Perfekcionizmus a detaily

V každom prípade nejde o najhoršie vlastnosti, no mnohokrát nás to brzdí a vieme sa zaseknúť pri úplne jednoduchej veci. Ak si si istý, že sa svojich vlastností nevieš vzdať, vyhraď si viac času. Zhrň to do svojho plánu a podľa toho prispôsob ostatné veci. Skús sa občas nazerať na veci vo väčšej perspektíve, usúdiť veci z väčšieho obrazu a nezameriavať sa iba na chyby a nedostatky- nič a nikto nie je dokonalý.

 

Zdravie

Vec, na ktorú sa najviac apeluje je spánok. Je to nevyhnutnosť a nemôžeme ju odďaľovať a nemôžeme ju ani úplne odmietať. Skôr či neskôr sa to na tebe podpíše. Potrebné je spať od 7 do 8 hodín každú noc. Neresetuje sa tak iba tvoje telo aj tvoja myseľ.

 

Najpodstatnejšie je nájsť si cestu k veciam, ktoré máme na každodennom poriadku- v tom sa skrýva najväčší úspech. Pokiaľ sa ti práca stane koníčkom, nemusíš sa trápiť.

Hodnotenie

Počul si už o Time managemente?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma