Uvažuješ nad prácou v zahraničí?

Uvažuješ nad prácou v zahraničí?

Povieme ti, kde si Slováci najviac pochvaľujú svoje pracovné podmienky a život

12.11.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Odchod z rodnej domoviny je pre nejedného ťažké. Pravdepodobne si sa v svojom živote dostal do fázy, kedy je čas objaviť svet za hranicami nášho malebného Slovenska. Spoznávanie nových krajín sa ráta! Je to skvelá skúsenosť, rovnako ako skvelý príspevok do životopisu, vďaka cestovanou, praxi alebo stáži si budeš vedieť nájsť lepšiu prácu- no hlavne mať mnoho nových zážitkov. Prečítaj si, ktoré krajiny sa rátajú ako tie najlepšie pre bývanie a život, prípadne sa určite oplatí ich aspoň navštíviť.

 

Nám najbližšie sú pravdepodobne dve krajiny: Česko a Rakúsko.

Keďže sú Česi naši susedia, nemusíme sa obávať veľkého risku. S Čechmi máme podobnú reč a vieme sa dorozumieť bez väčších problémov. Najviac si zahraničný hostia, ako aj Slováci, pochvaľujú Prahu- jej monumentalitu, vyspelosť , ako aj historické centrum.  Okrem toho sa však obľúbeným študentským centrom stáva Zlín alebo Brno.

Rakúsko máme taktiež nablízku, štandard života tu je na vysokej úrovni. Ľudí vie zaujať najmä nádherné historické centrum, ktoré poteší každého, čo má cit pre umelecké smery rôznych období.

 

Severské krajiny sú povestné svojou osobitou kultúrou a históriou. Kto by nechcel aspoň raz navštíviť krajinu Vikingov? Ich jazyk nám je síce cudzí, no to neznamená, že sa tu nedohovoríš angličtinou- no aj napriek tomu, pôvodní obyvatelia určite ocenia, ak sa naučíš niekoľko fráz z ich rodnej reči. Krajiny ako Dánsko Fínsko, Nórsko sú veľmi obľúbenými destináciami, čo sa týka zahraničných návštevníkov.

Dánsko je výborným príkladom – svojím vysokým platom napríklad. No okrem toho si ľudia vravia, že sa v Dánsku usadila práve pre ich balans v živote, inej mentalite a podobne.

 

USA alebo Kanada? Áno aj sem sa hrnú mladí Slováci, či už sa jedná o štúdium, letnú brigádu – mnoho z nich sa tu rozhodlo aj ostať a začať žiť svoj vysnívaný život. Kanada je taktiež dobrou voľbou, patrí medzi jedny z krajín, ktoré majú najvyššiu životnú úroveň a na plat sa taktiež moc ľudí nesťažuje.

 

Južná Európa- tú si pochvaľujú najmä študenti z výmenných pobytov. Je to najmä Madrid. Španielsko si vyslúžilo svoje prvenstvo hlavne kvôli svojmu bujnému nočnému životu, naopak skvelej relaxácii pri mori. Okrem toho majú Španieli ohlasované pochutiny a drinky.

 

Vedel by si si predstaviť svoj život mimo slovenskej hranice? Podľa všetkého, pokiaľ to nevyskúšaš, nevieš. Podstatné je najmä chcieť vykročiť a dať svojmu životu nové smerovanie. Práca a život v zahraničí v sebe skrýva mnoho ťažších chvíľ, no na druhej strane nové zážitky a poznania.

Hodnotenie

Uvažuješ nad prácou v zahraničí?
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma