Kartago tours od júna lieta priame lety na Kapverdy z Bratislavy

Kartago tours od júna lieta priame lety na Kapverdy z Bratislavy

Kapverdské ostrovy a ostrov Sal patria medzi obľúbené exotické destinácie postupne aj slovenských dovolenkárov

07.03.2013 | Kartago tours

Kapverdské ostrovy a ostrov Sal patria medzi obľúbené exotické destinácie postupne aj slovenských dovolenkárov. Ostrov Sal významný z historického, ako aj obchodného hľadiska pre celé súostrovie, je najnavštevovanejším ostrovom európskymi turistami vôbec. Svojim návštevníkom ponúka niekoľko zaujímavých miest, avšak zároveň aj pestrý výber ubytovania v rôznych hoteloch od rodinného typu, po kvalitné značky svetových sietí s luxusnými službami.

 

 

Priamy let z Bratislavy

V rámci cestovania s cestovnými kanceláriami sa slovenskí dovolenkári stretávajú pomerne často s odletovými miestami do exotických krajín z Prahy, Viedne, alebo Budapešti. Bratislava mierne zaostávala, no od júna 2013 by sa mohla táto situácia mierne zlepšiť. Priamo zo Slovenska a teda Bratislavy plánuje lietať priamymi charterovými letmi na ostrov Sal cestovná kancelária Kartago tours, a.s. Novinku predstavila v rámci svojej ponuky LETO 2013 prezentovanej na všetkých svojich predajniach a u partnerov ešte v predvianočnom období. Lety by mali trvať až do septembra.

 

Zaujímavé miesta na Sale

Ostrov Sal je zaujímavý svojou históriou. Pôvodne prosperoval ako zdroj kvalitnej morskej soli, ktorá sa ťažila priamo v kráteri vyhasnutej sopky. Dnes tento kráter, po skrachovaní vývozu soli pre zavedenie cla u najväčšieho odberateľa - Brazílie, ponúka kúpeľ podobný na ten v Mŕtvom mori. Vysoko mineralizovaná voda má vysokú schopnosť nadnášania a neďaleké bahno zas obľubujú mnohí ako prírodný píling. Zaujímavým je miesto Burracona s vodným výrezom do skál. Silné vlny v tejto severozápadnej časti ostrovného pobrežia vyrezali do skál prírodný bazénik a zvláštnu špirálu o ktorú sa rozbíjajú vlny dodnes. Ostrov turizmom najmä na južnom pobreží v okolí Santa Maríny. Pobrežie lemujú hotely rôzne kategórie. Ostrov vyhľadávajú aj milovníci vodných športov, surfov a kitesurfov. Silnejší vietor v plachtách im umožňuje si vychutnať tento šport naplno. Pláže sú pritom výnimočne čisté, široké a s jemným pieskom. Oveľa menej znečistené, alebo vôbec, než ktorékoľvek iné pláže známe z populárnych dovolenkových destinácií. 

 

Prečo Kapverdy?

Kapverdské ostrovy sú príjemným miestom na strávenie aktívnej aj oddychovej dovolenky. Dovoľuje to uvoľnená atmosféra, pokojné prostredie ostrova Sal, ktorý si váži turistov a vníma ich ak súčasť ich života. Kapverďania sú zmesou rôznych afrických kultúr, veď Afrika je vzdialená len 500 kilometrov na východ. Sú bývalou portugalskou kolóniou.  Kapverďania milujú futbal, veď dokonca ich rodák Fernando Maria Neves hrával do roku 2011 aj za české mužstvo Baník Ostrava, dnes hrá za francúzsky LB Châteauroux. Ostrov Sal, ktorý onedlho spojí priama charterová linka z Bratislavy, je jedným z deviatich ostrovov. Všetky vznikli sopečnou činnosťou pred miliónmi rokov. Miestni ľudia vedia byť priateľskí, ba dokonca prekvapujú ich znalosti. Veď skúste sa ich spýtať, kde leží Slovensko.

Kapverdy, ostrov Sal a pobrežie
Kapverdy, ostrov Sal a pobrežie

Hodnotenie

Kartago tours od júna lieta priame lety na Kapverdy z Bratislavy
Hodnotenie 3.83 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma