Kde sa oplatí zamestnať?

Kde sa oplatí zamestnať?

Ktoré pracovné pozície na Slovensku ponúkajú najvyššiu odmenu?

10.03.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Je to každého sen mať prácu, ktorá by ho bavila a ešte k tomu aj dobre zarábať. Možno sa práve teraz rozhoduješ, kam sa v živote ďalej pohnúť. A čo tak nová práca alebo štúdium? Pomocou nášho článku sa v rýchlosti dozvieš, ako to je s platovým ohodnotením určitých pozícií.

 

Kto zarába najviac?

Asi nikoho neprekvapí, že najlepší plat majú riaditelia a vedúci veľkých spoločností. Ich plat sa pohybuje približne od 1800 eur do 5500 eur mesačne v hrubom. Plat sa však môže prispôsobovať kraju, v ktorom osoba pracuje a taktiež aj od konkrétnej funkcii. Vrcholný manažment zahŕňa posty ako je country manager, generálny riaditeľ, riaditeľ IT a podobne.

 

Druhé miesto si vyslúžil taktiež manažment. Miesta ako je finančný manažér, IT manažér, art director a ďalšie, sú platené priemerne od 1200 po 1800 € na mesiac (brutto). No nie je to len tak. Manažéri potrebujú byť správne ukecaní, svoje komunikačné schopnosti prispôsobovať rôznym situáciám, ako je príhovor, motivačný prednes a narábanie so svojím tímom. Taktiež sa nemôžu zaprieť ich organizačné prednosti a správne načasovanie.

 

Tretie v poradí sú informačné technológie. Zahŕňa to prácu ako je napríklad Cloud špecialista, IT architekt, IT projektový manažér. Plat sa tu môže vyšplhať z 1200 € na 2600 € za mesiac v hrubom. práca sa IT je dnes proste neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti, preto nás ani neprekvapí, že sa za túto prácu tak dobre platí.

 

Kde sa zarába najmenej?

Najmenej ohodnotenou oblasťou je textilný, kožiarsky a odevný priemysel. Spôsobené to je najmä veľkými firmami, ktoré odevy, topánky a iné vyrábať lacnejšie a rýchlejšie. Potom to na trhu práce s textilným, kožiarskym a odevným priemyslom takto vyzerá. Priemerne sa ich plat pohybuje od 682 € v hrubom na mesiac. No ako úspešný módny dizajnér máš možnosť dostať sa až k 1000 € a vyššie.

 

Do kategórie najmenej platených zamestnaní sa dostali aj pomocné práce. Sú to práce ako upratovačky, vrátnici alebo pomocný pracovník. Ich plat  je priemer 712 € v hrubom na mesiac. Pomocné práce zahŕňajú aj také pozície ako je au pair alebo anketáry a pri nich sa môže plat dostať aj vyššie.

 

Na treťom mieste sa nachádzajú služby. Patria sem zamestnania ako je gazdiná, kaderník alebo kozmetička. Ich plat začína priemerne niekde od 600 € po 1000 € v hrubom. Všetko to záleží od tvojej šikovnosti a poznatkov.

Hodnotenie

Kde sa oplatí zamestnať?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma