Krtkovanie a čistenie upchatých odpadov

Komplexné služby

19.09.2021 | GAMAX stav s.r.o. Dopravná 1426/41 831 0 | krtko-bb.sk

Elektromechanické čistenie kanalizácie (Krtkovanie špirálou)

Čistenie kanalizácie a odtokov krtkovaním najčastejšie využívame pri čistení odpadových potrubí menších profilov od DN 32 až DN 125, s 90 stupňovými kolenami v domácnostiach aj vo firmách. Krtkovanie realizujeme pomocou prenosného zariadenia poháňaného elektromotorom. Takzvaný krtko funguje tak, že vložíme do stoky špirálu poháňanú elektromotorom. Čistenie zabezpečuje nadstavec na konci tejto špirály. Existuje veľké množstvo variácii na čistenie kanalizácií. Je to vďaka počtu rôznych koncoviek, čiže ide o veľmi flexibilný spôsob. Špirála je vyrobená tak, aby sa dostala do rôznych zákutí a dokonale sa ohne čím sa prispôsobí stoke. Je to v podstate jednoduchý prístroj. Špirála sa vďaka elektromotoru otáča a nástavec na jej konci odstraňuje všetky prekážky v prirodzenom prietoku. Elektromechanické krtkovanie dokáže odstrániť takmer akékoľvek prekážky od biologických až po rôzne stavebné, zatepľovacie pur peny, a jeho výhodou je tiež, že nespôsobí vyplavenie splaškov ako pri vysokotlakovom čistení. Ak sa vaša kanalizácia upcháva pravidelne, odporúčame TV monitoring kanalizácie, kedy presne určíme miesto blokády a zabezpečíme rýchlu opravu.

Vysokotlakové čistenie kanalizácie:

Na čistenie ležatej a zvislej kanalizácie od priemeru DN 110 až po DN 600 je najefektívnejšia metóda čistenie potrubia vodnými tryskami. Samozrejme po dohode vieme čistiť aj väčšie priemery potrubí. Na čistenie kanalizácie používame vysokotlakové súpravy, ktoré sa skladajú z hnacieho motora, vysokotlakového čerpadla, hydraulického bubna, vysokotlakovej hadice a variabilných trysiek. Dynamický prúd vysokotlakovej vody až 200 barov a 75 litrov za minútu potom pôsobí na uvoľnenie problematického miesta, a tak dochádza k následnému odtoku upchávok a usadenín. Vďaka špeciálnym výmenným nástrojom a variácii príslušenstva výmenných trysiek, ktoré sa upevňujú sa na koniec tlakovej hadice, umožňujú tlakovej súprave dostatočnú flexibilitu. Je teda schopná dokonale sa prispôsobiť terénu a konkrétnemu problému v upchatej kanalizácii.

 

Máteproblémy s kanalizáciou?

Monitoring kanalizácie TV kamerou umožňuje presné určenie stavu potrubia a kanalizácie. Technológia prenosného farebného monitorovacieho zariadenia je určená pre kanalizačné potrubie v rozmedzí od DN32 mm až po DN1200 mm. Používa sa najčastejšie pre monitorovanie domových a bytových odpadov, stúpačiek, kanalizačných odpadov, priemyselnej kanalizácie, upchatých kanálov i dažďových zvodov. Monitoringom kanalizácie je tiež možné zistiť prípadné škody na potrubí, vykonať kontrolu kanalizačnej prípojky, stavu potrubia, tesnosti spojov a iných technických detailov potrubia. Nechajte si skontrolovať v akom stave sa nachádza vaše potrubie, nepodceňujte prevenciu. Predídete tak možným problémom vzniknutým zanesením odpadových rúr a potrubí. Nahrávkou záznamov na DVD či USB, prípadne vypracovaním správy a doložením fotiek dokladáme kompletnú správu o stave kanalizačného systému. Ak zistíme problémy - odpadové potrubie vieme kvalifikovane opraviť.

 

 

 

Hodnotenie

Krtkovanie a čistenie upchatých odpadov
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma