Lenivci sa nikdy ďaleko nedostanú?

Lenivci sa nikdy ďaleko nedostanú?

Presvedčíme ťa o opaku

05.02.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

 

Už ti rodičia niekedy hovorili a nadávali, aký si lenivý? Že celý deň vysedávaš za počítačom, ale doma nepomôžeš? Dobre, pretože oddnes to môžeš brať ako pochvalu. Vysvetlíme ti, prečo je lenivosť známkou inteligencie. Zabudni nachvíľu na všetky motivačné videá o aktívnom životnom štýle, podľa výskumov je v živote úspešnejší lenivý človek.

 

Od čoho závisí úspech lenivých ľudí?

Takzvaná túžba po poznávaní, leniví ľudia nie sú leniví preto lebo by sa im nič nechcelo, no svoj život prežívajú väčšinou vo vlastnom vnútornom svete- vo svete myslenia. Dáva prednosť záľubám, ktoré vyžadujú logické alebo kreatívne myslenie. Naopak aktívni ľudia, ktorí sa začnú rýchlo nudiť, potrebujú pohyb a nikdy nemôžu len tak nečinne sedieť.

 

Pozitíva na pracovisku:

Nehádžme všetkých do jedného vreca- nie je lenivec ako lenivec. Na začiatok je veľmi podstatné vedieť, s ktorým typom lenivca máme tú česť. Žiadna firma by nechcela zamestnať človeka, ktorí sa práci naschvál vyhýba, neváži si ju a prokrastinuje v každej chvíli. Nie, o tomto type ľudí sa nebavíme. "Lenivci", o ktorých je dnes reč, sú ľudia, ktorému sa nehcce zbytočne dlho pracovať na jednoduchej úlohe - hľadajú rýchlo nové riešenia a sú efektívnymi kolegami alebo obdivuhodnými nadriadenými.

 

Spoznaj jeho kvalitné stránky:

Veria svojmu tímu

Sú to väčšinou ľudia, ktorí preferujú makromanažment, teda nemajú potrebu niekoho stále kontrolovať, alebo napomínať. Každého člena tímu nechá, aby si svoju prácu robil po svojom, on má zatiaľ čas pracovať na svojich záležitostiach.

 

Nepodporujú multitasking

Vedia, že multitasking vie ich projekt alebo úlohu znehodnotiť. Nedá sa predsa rovnako efektívne pracovať na dvoch veciach naraz.

 

Pracujú rýchlo a skoro bez chyby

Keď im zadáte úlohu, z veľkej pravdepodobnosti sa budú snažiť ju ihneď dokončiť. Ich práce sú skoro bez chýb, pretože sa im nikdy nechce vracať sa k tomu druhýkrát alebo úlohu dokonca celú prerábať.

 

Všetko majú dobre premyslené

Do ničoho nejdú naprázdno, vždy majú svoje kroky prepočítané. ich tajomstvo spočíva v plánovaní a organizovaní.

 

Nikdy nestrácajú čas

Poznáš toho človeka, čo všetko nechá na zajtra? Toto určite nie je on. Leniví zamestnanci si nič nenechajú odložené iba kvôli vlastnej nezaujatosti. Miesto toho, veľmi radi sa do novej úlohy ponoria a hľadajú tie najjednoduchšie spôsoby, ako prácu dokončiť.

 

Majú koníčky

Hobby je skvelým spôsobom, ako vyventilovať všetky frustrácie z práce, nemalo by chýbať nijakému ťažko pracujúcemu človeku. Ľuďom však vie slúžiť aj ako motivácia pre dokončenie práce včas a nebrať si ju domov.

Hodnotenie

Lenivci sa nikdy ďaleko nedostanú?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma