Linoleum: Ako sa starať o linoleum

Linoleum: Ako sa starať o linoleum

Linoleum je trvácnou podlahovou krytinou, ktorá sa vyznačuje atraktívnym vzhľadom a vysokou odolnosťou.

20.05.2020 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Je totiž vhodné aj do miestností s vysokou prevádzkou. Aj z toho dôvodu ho mnoho domácností využíva ako podlahovú krytinu do kuchýň a kúpeľní.

 

Linoleum a PVC nie sú rovnakou podlahovou krytinou

 

Mnohokrát si ľudia podlahové krytiny zamieňajú. Avšak, linoleum nie je rovnakou podlahovou krytinou ako polyvinylchlorid. Práve naopak, zatiaľ čo je PVC podlaha syntetická, linoleum je vyrobené z prírodných materiálov ktoré zahŕňajú drevný prášok, korok a ľanový olej.

 

Čo zahŕňa údržba linolea?

 

Vo všeobecnosti je linoleum považované za materiál ktorý nie je zložitý udržiavať. V skutočnosti je linoleum menej náročné ako napríklad drevená podlaha. Ako by ste sa teda o linoleum mali starať, aby ste sa z podlahovej krytiny mohli tešiť pokojne aj niekoľko dekád?

 

Ak máte linoleum položené v miestnostiach s vysokou prevádzkou, je dobré ho zametať pravidelne, pokojne aj každý deň. V prípade, že nejde o tak vyťažené miestnosti, smietky stačí pozametať alebo povysávať raz týždenne.

 

Linoleum je nutné z času na čas prejsť mopom. Frekvencia mopovania opäť záleží od toho, ako veľmi je podlahová krytina znečistená. Každopádne, pred umývaním podlahy, si vedro naplňte horúcou vodou a pridajte doň polovicu šálky octu. Alternatívou je použiť prípravok, ktorý je určený na čistenie linolea. Ocot je ale skvelou náhradou, pretože dokáže podlahu zbaviť špiny bez toho, aby akokoľvek poškodil jej povrch.

 

Po umytí podlahy by ste mali linoleum presušiť suchou utierkou alebo uterákom.

 

Praktický tip na záver

 

Ak sa chcete tešiť zo žiarivého a čistého linolea, pridajte do horúcej vody lyžicu detského oleja, vďaka ktorému bude podlaha vždy vyzerať ako nová.

 

Ako sa staráte o linoleum vy? Máte v rukáve nejaké tipy?

Hodnotenie

Linoleum: Ako sa starať o linoleum
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma