Máme zaručené rady pre trémistov!

Máme zaručené rady pre trémistov!

Odvykni si od nervozity a stresu

25.10.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Či už si študent alebo zamestnanec na plný úväzok, nejakej tej prezentácii sa prosto nevyhneš. Začína to už napríklad pracovným pohovorom- Prešiel ti mráz po chrbte? Nervozita vie doľahnúť na každého, najmä ak ide o dôležitý moment v našom živote. Sú však ľudia, ktorí pôsobia, akoby sa ich to ani nedotklo, no ostatní čelia svojmu veľkému strachu v pote, s búchajúcim srdcom a trasľavými rukami. Ako sa tejto trémy zbaviť?

 

Snaha byť dokonalý

 Si perfekcionista? Pravdepodobne na seba kladieš až moc veľké nároky. Väčšina ľudí, čo majú problém s vyjadrovaním sa na verejnosti majú k tomuto sklon. Ak však chceš svoj dokonalý prednes odviezť naozaj bez chyby, je potrebné sa naučiť potrebné veci. Dovoľ si byť nervózny a nepanikár. Vieš, že sa to rozpŕchne tak rýchlo ako to prišlo.

 

Príprava

Nech už ide o školský projekt, alebo prezentáciu pred šéfom, príprava je základ. V strese a panike, v ktorej sa nám nedá celkom jasne premýšľať, budeme mať problém sa k niečomu dostatočne vyjadriť. Príď skôr, priprav si materiál, maj argumenty a prípadne si to dopredu precvič doma pred zrkadlom.

 

Bojuj proti strachu

Znie to síce nepríjemne, ale je potrebné začať sa k tomu stavať dospelo. Postav sa svojmu strachu a vyhľadávaj väčšie skupiny ľudí, kde môžeš niečo povedať, ako sú diskusie, kvízy. Je to len začiatok, postupne svoje nároky zväčši.

 

Ostaň pozitívny

Je úplne normálne, že pred dôležitým prednesom prepočítavame každú možnú zlú vec, čo sa počas toho môže stať. Nesústreď sa tak veľmi na to, čo sa stane. Sústreď sa na prítomnosť, mysli na peknú stránku vecí, povzbudzuj sa a usmievaj.

 

Uvoľni sa

Nemusí ísť iba o jednorázovú situáciu, ktorá v nás zanecháva pocit úzkosti a stresu, môže sa jednať o niekoho každodenné zápasenie. Preto je dôležité objaviť svoj obľúbený spôsob pre uvoľnenie a relaxáciu. Cvičenie a samotné prechádzanie pomáha redukciu stresu a pocitu nevoľnosti, ktorý môže nastať. No môže sa ti zapáčiť počúvanie hudby alebo meditácia, ktoré vedia byť taktiež nápomocné.

Hodnotenie

Máme zaručené rady pre trémistov!
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma