MaRweb.sk -Radarový snímač výšky hladiny VEGAPULS

MaRweb.sk -Radarový snímač výšky hladiny VEGAPULS

VEGAPLUS WL 61 je nový radarový senzor uvedený na trh spoločnosťou VEGA v roku 2010.

08.03.2013 | MaRweb.sk | marweb.sk

MaRweb.sk -Radarový snímač výšky hladiny pre vodohospodárske aplikácie VEGAPULS WL61

HLADINA  Radarové meranie hladiny

VEGAPLUS WL 61 je nový radarový senzor uvedený na trh spoločnosťou VEGA v roku 2010. Bol špeciálne vyvinutý pre aplikácie vo vodnom/odpadovom hospodárstve. Je to ideálny snímač výšky hladiny v mnohých aplikáciách.

MaRwb.sk – meranie výšky hladiny MaRweb.sk – meranie prietoku MaRweb.sk – meranie tlaku

MaRweb.sk informuje v súčasnosti sú používane v sektore vodného/odpadového hospodárstva ultrazvukové alebo hydrostatické snímače. Radar však ponúka podstatne viac predností ako existujúce meracie princípy. Na prvom mieste je, že radarový snímač nie je ovplyvňovaný zmenami teploty, pohybom vetra, hmly alebo dažďom. Vďaka svojej vysokej citlivosti možno radarové snímače použiť dokonca aj na detekciu vodnej hladiny pod vrstvou peny. To však nie je všetko. Pri meraní prietoku v otvorenom kanály je radarový snímač podstatne presnejší ako ultra-zvukový, pretože zmeny teploty majú značný vplyv v malom meracom rozsahu ultrazvukových snímačov. V prípade ultrazvukových snímačov môžu byť chyby merania väčšie ako 20 % z dôvodu rýchleho stúpnutia teploty snímača vplyvom slnečného žiarenia na prevodník.

Vývoj s ohľadom na použitie v špecifickom priemysle Novadarový snímač VEGAPULS WL 61 bol pripravovaný špeciálne pre použitie vo vodnom/odpadovom hospodárstve a distribučných systémoch a je reálnou alternatívou voči ultrazvukovým snímačom vďaka porovnateľnej cene. Tesne uzatvorený prívodný kábel a robustný kryt snímača sa vyznačuje krytím IP 66/68 (1 bar)! Vďaka rozličným možnostiam montáže sa dá senzor jednoducho inštalovať do existujúcej infraštruktúry. Merané údaje sa dajú jednoducho prenášať buď priamo do existujúceho riadiaceho systému alebo cez vyhodnocovací prístroj VEGA s releovými výs-tupmi aj na riadenie čerpadiel. Linearizačné krivky zásobníkov je možné uložiť priamo do snímača a tak je možné pohodlne riešiť, napr. meranie prietoku v otvorenom kanály alebo žľabe (charakteristiky vybraných typov meracích kanálov a žľabov sú uložené v nastavovacom programe PACTWARE).

Radarový snímač VEGAPUSL Wl61

Technické údaje: Meracia frekvencia: pásmo K (26 GHz) Merací rozsah: 0 … 15 m Presnosť merania: ± 2 mm Montážne uchytenie: montážna slučka a príruba DN80 Elektronické verzie: 4 … 20 mA /HART, Profibus PA, Foundation Fieldbus FF Prevádzkový tlak: –1…+2 bar (-100 … +200 kPa) Prevádzkové teploty: –40 … +80 °C Krytie: IP66/68 (2 bar) Výstup: 4 … 20 mA/HART, PA, FF Displej: PLICSCOM, zobrazova-cia jednotka VEGADIS 62 Nastavovanie: PLICSCOM alebo PACTWARE pomocou proto-kolu DTM uspôsobený pre vodné hodpodárstvo Meranie prietoku: do snímača je možné zadať linearizačné krivky a tak je možne priamo na displeji zobraziť prietok na otvorených žľaboch. Napájanie: 9.6 … 36 V DC Dĺžka kábla: štandardne 5 m alebo iná na požiadanie, kábel je s tienením a zosilnený s kevlarovými vláknami, alebo PUR Certifikáty: ATEX II 1G, 1/2G, 2G EEx ia IIC T6

Záver Úplne uzatvorený anténny systém snímača VEGAPULS WL61, prijateľný cena, vysoká presnosť merania a možnosť zatopenia snímača otvára nové oblasti používania radarových snímačov VEGA s garanciou veľmi spoľahlivej prevádzky. Nájde uplatnenie od merania výšky v studniach alebo pri kontrole hladiny vody v retenčných bazénoch s dažďovou vodou, pri meraní prietoku v otvorených kanáloch až po meranie výšky hladiny vody v riekach a jazerách.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii. MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

Vegapuls 67
VEGAPULS SR 68 Radarový snímač výšky hladiny sypkých materiálov

Hodnotenie

MaRweb.sk -Radarový snímač výšky hladiny VEGAPULS
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 525
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma