Načo je dobrý prvý dojem ?

Načo je dobrý prvý dojem ?

Prvý dojem je pri prvých stretnutiach veľmi dôležitý. Zisti o ňom viac.

27.02.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Dávaš na svoju intuíciu a prvý dojem? Dá sa mu dôverovať alebo nás zavádza? Vraví sa, že kniha sa nemá súdiť podľa obalu- čo si o tom myslíš ty? Každý sa snaží svoj prvý dojem priblížiť dokonalosti, pôsobiť milo, slušne, vzdelane, hlavne ak sa jedná napríklad o pracovný pohovor.

 

Čo je dôležité dodržiavať?

 

 

Jedna z prvých najdôležitejších vecí je úsmev. Ľudia sa v tvojej spoločnosti musia cítiť dobre, čomu taký úsmev nikdy nezaškodí.

Ak sa nachádzaš na prednáške alebo vo väčšej skupine ľudí veľmi dôležité je udržiavať očný kontakt. Snaž sa pozerať postupne na všetkých a vyvaruj sa ustavičnému zízaniu na jedného človeka. Pokiaľ sa budeš pozerať iba do zeme alebo do priestoru konverzácia už nebude vyznievať tak úprimne a sebavedome.

Ďalej je to oblečenie a starostlivá hygiena. Pri prvom stretnutí nemá človek tušenie kto si alebo čo všetko vieš, pre prvý dojem sú najpodstatnejšie prvé sekundy a vizuálna stránka. Čisté a primerané oblečenie k tomu nevyhnutne patria.

 

 

Prvé sekundy sú najdôležitejšie

 

Prirodzene sú nám atraktívni ľudia najsympatickejší, no svoj vzhľad nemôže nikto ovplyvniť, navyše každému sa viac páči niečo alebo niekto iní. Ako sme už spomínali, čisté oblečenie a nejaká ta voňavka dobrému dojmu určite pomôžu. Avšak nemôžeme zabúdať na to, že prvý dojem si vytvárame aj inak a to neverbálnou komunikáciou.

Gestikulácia, mimika a postoj tela sú veci, ktoré ovplyvniť čiastočne vieme- teda aspoň sa snažiť. Áno, prvý dojem je povrchný, ale veľa ľudí naň dá. 

Asi sa ti to úplne nezdá, ale neverbálna komunikácia je v našom rozhodovaní o sympatiách veľmi dôležitá. Vnímame ju až intuitívne a preto si to asi ani neuvedomujeme. Postoj tela, stisk ruky, tón hlasu, úsmevy či očný kontakt. Všetko dokopy vytvára istý obraz. Je dobré to vedieť, pretože sa s tým môžeš naučiť pracovať a zdokonaľovať sa. 

 

Snaž sa tieto poznatky využiť v svoj prospech a zapracuj na nich ak náš s nimi problém. Naučiť sa to môžu aj hanblivejšie povahy. Hlavne si dôveruj, buď sám sebou a vyraz za tým, čo skutočne chceš. 

 

Hodnotenie

Načo je dobrý prvý dojem ?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma