Naftové ohrievače vs plynové

Naftové ohrievače vs plynové

Kúrenie v priemysle alebo na stavbách má svoje špecifické podmienky.

09.05.2016 | EPROFI.SK s.r.o. | www.eprofi.sk

Vykurovať potrebujeme veľké priestory ako výrobné haly a podobne, často v provizórnych alebo prechodných podmienkach. Zároveň sa nemôžeme zdržovať každým detailom a ešte sa pri kúrení potrebujeme aj zmestiť do rozpočtu.

 

Výhrevná nafta, vykurovací olej, poprípade bionafta nie sú výbušné, patria k nižším triedam horľavosti a na ich vznietenie potrebujete špeciálny horákový systém, ktorý majú zabudované práve priemyselné ohrievače.

 

Prípadné vdýchnutie dymu nie je fatálne k vášmu zdraviu - na rozdiel od zemného plynu, ktorý je známy ako "tichý zabijak". Otrava oxidom uhoľnatým je totiž častou príčinou úmrtia pri nehode. A hlavne - ak už nehoda nastane, unikajúcu naftu ľahko zacítite i vo veľmi malom množstve. Na rozdiel od plynu.

 

Dnešné vykurovacie oleje sú vraj o 95 % čistejšie ako pred 45 rokmi, čiže za tie dekády sa v tejto oblasti urobilo veľa pre životné prostredie. Nehovoriac o bionafte, ktorá sa vyrába z prírodných produktov. Emisie ohrievačov boli neúnavnými inžiniermi znížené takmer na nulu. Správne udržiavaný a nastavený vykurovací systém, či už mobilný alebo pevne vstavaný, nevytvára sadze, špinu ani výrazný zápach.

 

Doplňanie paliva v naftových ohrievačoch je tiež oveľa jednoduchšie ako v prípade plynu. Užívateľ má nad ohrievačom prakticky celú kontrolu na rozdiel od zemného plynu, kde sme odkázaní na plynárne a ich prípojky. Každý si do dostatočne objemného zásobníka na naftu alebo olej naleje množstvo aké potrebuje a keď vyhorí, doplní sa ľahko ďaľšia dávka. Nuž a pri plyne potrebujeme zabezpečiť inštalatérske práce a komín, čo napríklad na stavbe nie je praktické ako prenosný naftový ohrievač.

 

Kúrenie naftou má výhodu aj v tom, že nafta horí o čosi efektívnejšie ako plyn a čo je hlavné - ohrievač pri správnej údržbe vydrží oveľa viac rokov ako v prípade plynovej pece. Je známy fakt, že naftové ohrievače zohrejú vodu rýchlejšie ako plynové a tie sú zase rýchlejšie od elektrických.

 

Nuž a vôbec najhlavnejší dôvod je ako vždy - ekonomický. Ale tu si už každý zákazník dokáže spočítať, čo je pre neho najvýhodnejšie a na čom najviac ušetrí.

 

Zdroj: https://sk.wikipedia.orghttp://www.eprofi.sk/ohrev

Hodnotenie

Naftové ohrievače vs plynové
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma