Najčastejšie chyby pri hľadaní práce

Najčastejšie chyby pri hľadaní práce

Radi by ste zmenili prácu, no nedarí sa vám nájsť tú správnu? Odhaľte chyby, ktoré vám v tom bránia.

25.01.2016 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Aktívne hľadanie práce zväčša povedie k získaniu očakávanej práce. Niekedy tento proces trvá dlhší čas, no ako sa vraví, na dobré sa dlho čaká. Dôvodov, prečo sa to nie vždy vydarí, môže byť mnoho. Medzi hlavné patrí vymedzenie pojmu „aktívne hľadanie“, ktoré si mnohí zamieňajú za zverejnenie inzerátu a čakanie na telefonát. Prečítajte si, aké chyby robíme pri hľadaní práce najčastejšie.

 

Hromadná správa všetkým

Hlásite sa na pozíciu čašníka, no v motivačnom liste opisujete, aký máte vrúcny vzťah k predaju športových potrieb? Nehovoríme len o zlom dojme, že takýto list nevyznie priveľmi motivačne. Dajte si námahu a upravte ho podľa potreby. Predajcu športových potrieb ohúrte vašou znalosťou zo sveta športu a do reštaurácie si pripravte komunikatívnosť a šikovnosť.

 

Ignorovanie sociálnych sietí

Hoci si to často nechceme uznať, na sociálnych sieťach dnes nájdeme naozaj čokoľvek. Od fotografií cez správy z celého sveta až po vzdelávacie kurzy. Už dávno nejde len o zdroj zábavy a rozptýlenia nad fotkami priateľov. Sociálne médiá sú nástrojom, ktorým sa dostaneme aj do sveta práce. Ponuky zverejňujú ako verejné stránky tak súkromné osoby.

 

Nezhody s predošlým zamestnávateľom

Snažte sa za každých okolností, ak je to možné odísť z firmy s čistým kontom. Nerobte zbytočný rozruch, zachránite tak pozitívne referencie. Čím lepší dojem zanecháte, tým jednoduchšie budete zvládať možnosť, že by potenciálny zamestnávateľ kontaktoval toho predošlého.

 

Toto je len pár chýb, ktoré stoja v ceste k vysnívanej práci. Celý článok si môžete prečítať tu.

Hodnotenie

Najčastejšie chyby pri hľadaní práce
Hodnotenie 4.17 z 5
Počet hlasov 6
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma