Nezabúdate na rozcvičenie sa pred športom?

Nezabúdate na rozcvičenie sa pred športom?

Naše telo dokáže pri športe podávať skutočne skvelé výkony, o tom niet najmenších pochýb.

30.06.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ski-max.sk

Častokrát na športovcov z mnohých strán vyskakuje tvrdenie: „nepodceňujte rozcvičku pred športom a dôkladnú regeneráciu po športovej aktivite,“ a veru, tento výrok nesie v sebe množstvo pravdy. Naše telo dokáže pri športe podávať skutočne skvelé výkony, o tom niet najmenších pochýb. Je však potrebné vytvoriť mu k tomu tie najviac ideálne podmienky, aby sa predišlo nebezpečnému zraneniu či nadmernej únave, ktorá vedie k negatívnym dopadom na organizmus. 

 

Rozcvička je základ každého tréningu

 

Bez ohľadu na dĺžku a náročnosť športovej výzvy, ktorá na vás čaká, je svedomité a dôkladné rozcvičenie základným pilierom vášho zdravia a efektívneho dosahovania športových výsledkov či stanovených cieľov. Rozcvička priaznivo vplýva na celkovú flexibilitu vášho tela, ako i na zlepšenie kondície. Pri rozcvičovaní dávate svojmu telu jasný signál, že sa má pripraviť na pohyb, rozhýbete stuhnuté svalstvo a dôkladne rozcvičíte telo tak, aby pri športe nedošlo k neželaným zraneniam v dôsledku nedostatočnej predprípravy rozcvičením sa. Bezpečnosť je predsa vždy prvoradá, ako i napríklad, keď sa v zime vydáte na lyžečiskialpy lyže, ste zabezpečení spoľahlivými lyžiarskymi prilbami. Podobne je potrebné dbať na svoju bezpečnosť i počas letných aktivít dôkladnou rozcvičkou.

 

Pri rozcvičke vám hravo pomôžu i rôzne športové pomôcky

 

Typ rozcvičky vždy záleží samozrejme od charakteru športovej aktivity, ktorej sa plánujete venovať. Vaše telo by však malo byť dostatočne rozcvičené, svaly uvoľnené a mali by ste si dopriať i niekoľko minút kondičnej rozcvičky. Pri rozcvičke vám prakticky môžu napomôcť i rôzne pomôcky, ako napríklad gumené expandery alebo masážne penové valce známe aj ako rollery. Ideálnou rozcvičkou pred športom môže byť napríklad i niekoľko- minútová joga, kedy sa nielen efektívne ponaťahujete, ale i naladíte svoju myseľ na sústredenie sa v prítomnom okamihu a dosahovanie želaných výsledkov pri následnej športovej aktivite. 

Venujete dostatok času a pozornosti dôkladnému rozcvičeniu svojho tela pred tým, než sa vydáte zdolávať rôzne športové výzvy? Ak ste doposiaľ tomuto aspektu nevenovali čas a pozornosť, vaše telo sa poteší, ak to napravíte. 

 

Hodnotenie

Nezabúdate na rozcvičenie sa pred športom?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma