Oplatí si zobrať hypotéku na byt alebo ísť do podnájmu?

Oplatí si zobrať hypotéku na byt alebo ísť do podnájmu?

Hypotéka alebo podnájom, aké sú ich výhody a nevýhody?

04.07.2016 | mBank S.A., pobočka zahraničnej banky | www.mbank.sk

Dilema viacerých rodín či mladých ľudí. Chystáte sa do nového bývania poprípade sa osamostatniť a neviete či ísť do podnájmu a platiť každý mesiac nájom alebo si zobrať hypotéku na byt?  Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody.

 

Ak by sme sa rozhodli, že pre nás bude lepšia hypotéka, po vyplatení úveru  a po zaplatení je byt naším majetkom. Je na nás či ho dáme napríklad do prenájmu alebo v ňom budeme bývať. Rozdiel v sume medzi nájmom a splátkami nie je až tak obrovský, preto ak nechcete vyhadzovať peniaze zbytočne do vzduchu za bývanie, určite sa oplatí si zobrať hypotéku.  Ak by náhodou prišli nejaké problémy pri splácaní máte možnosť využiť refinancovanie hypotéky  alebo pri najhoršom predať byt a vyplatiť danú hypotéku.

 

V prípade nájmu, sa táto forma bývania oplatí pre ľudí, ktorí nemajú v pláne sa usadiť dlhodobo v danej oblasti alebo sú cestovateľské typy.  Ak sa náhodou dostanete do horšej finančnej situácie, nájdete si lacnejší nájom. Oproti hypotéke je to jednoduchší proces. Oproti kúpe bytu je nevýhoda, že byť nemôžete využívať na iné činnosti, keďže to nie je Váš majetok. Navyše musíte dodržiavať zmluvu o podnájme medzi Vami a prenajímateľom.

 

Pre každého z nás je výhodnejšia iná forma bývania, preto by sme mali vedieť presne čo chceme a na základe toho sa rozhodnúť. 

Hodnotenie

Oplatí si zobrať hypotéku na byt alebo ísť do podnájmu?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma