Poznáte dostupné možnosti zateplenia domu?

Poznáte dostupné možnosti zateplenia domu?

Ako na zateplenie domu?

14.01.2021 | PoctiveSEO | www.fukaneizolacie.com

Pokiaľ sme sa rozhodli zatepľovať dom, bezohľadu na to, či je to novostavba, alebo starý dom, mali by sme si byť vedomí aj toho, že zateplenie stropu, je rovnako podstatné ako zateplenie bočných stien. Je dôležité aby sme Vás na to upozornili, pretože treba s touto plochou rátať, aj keď si na zateplenie vystavujeme rozpočet. Na začiatku by sme mali dobre zvážiť možnosti, keďže je ich niekoľko.  

 

Prečo zatepľovať dom? 

 

Nie ste si istí, či je zatepľovanie domu správna voľba? V nasledujúcich dvoch bodoch, Vám ukážeme, aké hlavné výhody má zateplenie domu.

Pokiaľ máme náš dom zateplený, ušetrí nám to peniaze

Ako je to možné?  Samozrejme prvotná investícia do zateplenia nie je najlacnejšia, avšak keď sme sa už rozhodli stavať dom, nemala by to byť pre nás likvidačná suma. Táto investícia sa nám do niekoľkých rokov vráti a to preplatkami za energie. Keď máme dom zateplený, v zime nám udržiava v priestore teplo, aby sme nemuseli tak moc kúriť. A snáď pri každom spôsobe zateplenia to má opačný efekt v lete. To znamená, že v horúcich dňoch sa nám udržiava chládok vo vnútri domu. Častokrát nám to môže ušetriť peniaze za ventiláciu.

 

Správne zateplenie predlžuje životnosť domu

 

Keďže poriadne zateplenie domu, výrazne obmedzuje vplyvy tepelných zmien na konštrukciu nášho domu, má skutočne dobrý vplyv na statiku budovy. Taktiež môže chrániť konštrukciu domu pred poveternostnými vplyvmi. Zateplenie výrazne ovplyvňuje kvalitu bývania. 

 

Zateplenie domu za pomoci fúkanej izolácie

 

Je síce niekoľko spôsobov, ktorými môžeme zatepliť dom. Avšak najpohodlnejšie a zároveň aj najviac  vyhovujúce našim požiadavkam bola práve fúkaná izolácia.

 

Čo to je fúkaná izolácia? 

 

Ľudia si častokrát mýlia pojem fúkaná a striekaná izolácia, avšak nie je to to isté - rozdiel je najmä v použitých materiáloch.

Fúkaná izolácia, sa používa na zateplenie budov. Konkrétny materiál sa nanáša na povrch fúkaním. Deje sa tak vďaka stroju, ktorý materiál posúva cez hadicu na určené miesto. Tento druh izolácie, je možné dostať aj na miesta, kde nie je taký jednoduchý prístup.  

 

Tento typ izolácie je obľúbený najmä pri ťažko prístupných stropoch, pultových strechách atď. Ale dá sa použiť všade, kde je nejaká medzera, aj na stenách drevodomov.

Keďže zateplenie pomocou fúkanej izolácie, je časovo nenáročné a nie je z neho toľko odpadu, je to stále viac žiadaný a  obľúbený spôsob medzi ľuďmi.

 

Hodnotenie

Poznáte dostupné možnosti zateplenia domu?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma